Перші 46 експертів закінчили Гарвардський курс з реформування систем охорони здоров’я та сталого фінансування

key_DSCN2520

Перші 46 фахівців отримали сертифікати, пройшовши Навчальний курс з реформування систем охорони здоров’я та сталого фінансування, школи , який вперше пройшов в Україні минулого тижня. Курс було організовано Проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» спільно з Національною академією державного управління при Президентові України (НАДУ) та Гарвардською школою громадського здоров’я ім. Т.Х. Чена. Сам курс розроблений професорами Гарварду й після ситуаційного аналізу адаптований під потреби української аудиторії. Метою новітнього курсу з реформування систем охорони здоров’я і забезпечення їх сталого фінансування було поглиблене вивчення варіантів розвитку сектора охорони здоров’я України, у тому числі з використанням національного досвіду. По своїй суті цей курс – це практична і комплексна основа для розуміння систем охорони здоров’я та їхньої ефективності, а також структурований підхід до розробки політики реформування системи охорони здоров’я з метою підвищення її ефективності.

Курс включав як теорію, так і практичні завдання, що були розроблені за методологією навчання на основі кейсів, учасники мали змогу як дискутувати щодо певних питань на панельній дискусії, так й  спробувати на практиці здійснити аналіз проблем чи спланувати ті чи інші елементи системи. Серед тем Курсу вивчались питання фінансування системи охорони здоров’я, механіки соціального медичного страхування, фіскального простору сфери, інструментів управління оплатою та розроблені колективом Гарвардської школи громадського здоров’я так звані «ручки налаштування» (фінансування, організація, оплата, регулювання і поведінка), за допомогою яких можна посилити системи охорони здоров’я та реалізувати реформи.

Навчання пройшли профільні фахівці міністерств охорони здоров’я, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Національної ради реформ при Адміністрації Президента України, Київської міської державної адміністрації, УЦКС, трьох навчальних закладів – Національної академії державного управління при Президентові України та трьох її філіалів (м. Харків, м. Дніпро та м. Одеса), Школи охорони здоров’я «Києво-Могилянської Академії» та Київської школи економіки – та керівний склад департаментів охорони здоров’я Полтавської, Дніпропетровської, Одеської, Херсонської обладміністрацій та Криворізької міської ради.

«Це був один із дуже інформативних, але непростих тижнів для багатьох слухачів Курсу, – розповідає керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані. Сучасні підходи до фінансування сфери охорони здоров’я та їх застосування в українських реаліях викликали найбільший інтерес у слухачів. Адже ефективне планування та використання фінансів сфери лежить в основі реформування охорони здоров’я. Ми дуже сподіваємось, що наступним кроком наших слухачів стане впровадження отриманих знань на місцях»,  – підкреслила Ната.

Організатори очікують, що Курс ввійде в програму навчання адміністраторів охорони здоров’я ВУЗів України.

Нагадаємо, що курс викладали:

Томас Боссерт – старший викладач з глобальної політики в галузі охорони здоров’я та директор Міжнародної програми систем охорони здоров’я Гарвардської школи громадського здоров’я ім. T.Х. Чена. У Гарварді доктор Т. Боссерт відповідає за навчання, наукові дослідження і технічну допомогу у сфері децентралізації, сталості проектів, які фінансуються донорами, політичної складової реформування охорони здоров’я. У галузі децентралізації він розробив інноваційний аналітичний підхід під назвою «простір для рішень», заснований на теорії відносин між власником і розпорядником активів. Доктор Т. Боссерт використовував цей підхід у дослідженнях з децентралізації в Чилі, Колумбії, Болівії, Гватемалі, Нікарагуа, Замбії, Марокко, Уганді, Гані, Пакистані, Індії, В’єтнамі та на Філіппінах. Доктор Т.Боссерт брав участь у розробці і викладанні новітнього курсу Світового банку з питань зміцнення сектору охорони здоров’я у м. Вашингтон (округ Колумбія, США), Китаї, Бангкоку, Будапешті, Тегерані, Приштині і Сантьяго (Чилі).

Вільям Шяо – професор у сфері економіки факультету політики та управління в галузі охорони здоров’я та факультету глобального здоров’я і народонаселення Гарвардської школи громадського здоров’я ім. T.Х. Чена. Вільям Шяо є провідним міжнародним експертом у сфері універсального медичного страхування, яке він вивчає понад сорок років. Він бере активну участь у підготовці реформ для системи охорони здоров’я і розробці програм універсального медичного страхування для багатьох країн, у тому числі США, Тайваню, Китаю, Колумбії, Польщі, В’єтнаму, Гонконгу, Швеції, Кіпру, Уганди, а останнім часом для Малайзії та Південної Африки. У своїх дослідженнях для країн, що розвиваються, В. Шяо робить акцент на механізмах сталого фінансування медичної допомоги для бідного населення у сільській місцевості. Він розробив основу системи “ручок налаштування” для діагностики причин успіху або невдач національних систем охорони здоров’я. Ця аналітична модель сформувала розуміння національних систем охорони здоров’я та широко використовується різними країнами світу для реформування систем охорони здоров’я.

Ірина Постоловська – докторантка факультету глобального здоров’я і народонаселення Гарвардської школи громадського здоров’я ім. T.Х. Чена. У своїх дослідженнях вона вивчає перешкоди на шляху до запровадження універсального доступу до медичних послуг, включаючи варіанти збільшення фіскального простору у сфері охорони здоров’я без того, щоб поставити у невигідне становище малозабезпечені верстви населення. Ірина Постоловська проводила оцінку і брала участь у розробці реформ фінансування охорони здоров’я в низці країн, включаючи Косово, Танзанію, Туреччину та Об’єднані Арабські Емірати. До навчання в Гарварді вона працювала науковим співробітником Світового банку у м. Вашингтон (округ Колумбія, США) в секторі охорони здоров’я по Європі і Центральній Азії. Родом з м. Києва (Україна), Ірина отримала ступінь бакалавра в галузі економіки та міжнародних відносин у коледжі Макалестера у м. Сент-Пол, штат Міннесота, США.

 

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.