У Каневі відкрито кабінет замісної терапії для людей з ВІЛ та уразливих до інфікування

14959057_10154481642250491_2137204329_o_web

Кабінет замісної підтримувальної терапії відсьогодні відкрив свої двері у Канівській центральній районній лікарні. Все – для надання якісних та сталих медичних послуг людям, які живуть із ВІЛ, хворіють на туберкульоз та споживають ін’єкційні наркотики. Відкриття кабінету, де надаватимуть медичні послуги уразливим групам населення, зумовлено впровадженням Черкаською благодійною організацією «Від серця до серця» пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» на Черкащині.

До запуску в роботу кабінет ЗПТ на базі Канівської ЦРЛ відремонтували та обладнали усім необхідним. На оснащення сайту спрямували 35 000 грн з міського бюджету міста Канева й 33 000 грн – з районного. Водночас проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», що підтримує пілот «Сталість ВІЛ-послуг» на Черкащині, спрямував на відкриття кабінету ЗПТ понад 144 тисячі гривень.

Протягом 6- ти місяців фахівці проекту «Сталість ВІЛ-послуг» працювали  над створенням на базі Канівської ЦРЛ Центру інтегрованої допомоги для представників уразливих груп населення, який включає наступні послуги:

–  надання медико соціальних послуг,  зокрема видача антиретровірусної терапії для лікування ВІЛ;

– контрольоване лікування туберкульозу серед представників уразливих груп;

– сайт замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).

Такий підхід (кабінет інтегрованої допомоги) дозволить пацієнтам з ВІЛ в одному місці отримати основні послуги, які дозволяють їм вести повноцінне життя, мати сім’ю та роботу і таким чином не ставати приводом для нових випадків інфікування ВІЛ.

 

“Поект стартував цьогоріч у березні із підписання Меморандуму. Після чого почалася клопітка робота, яка стосувалася з одного боку нормативно-правової бази. Це і рішення сесій, районної й міської, і створення робочої групи, і відпрацювання етапу до відкриття центру спільно із міжнародними донорами, постійні консультації, і спрямування коштів, – зауважив перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. – Цим заходом ми даємо приклад іншим районам та містам, як можна і потрібно працювати з міжнародними партнерами і громадськими організаціями. Своєю чергою Наталія Несват показує приклад, як потрібно працювати із владою”.

“Ми вважаємо, що при реформуванні системи охорони здоров’я, мають враховувати й інтереси груп ризику, а саме: людей, які живуть з ВІЛ, хворіють на туберкульоз, споживають наркотичні речовини. Це є важливим аспектом для  проекту «Сталість ВІЛ-послуг» , – наголошує Наталія Несват, керівник Черкаської БО «Від серця до серця». – Ми говоримо «уразливі категорії», а насправді це – люди, які так само мають право на якісне стале медичне обслуговування, як і інші. Сьогодні у Каневі – це лише перший крок, аби уразливі групи населення могли отримувати відповідне кваліфіковане лікування. Адже, нажаль, біда може з’явитися у кожній родині”.

 

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.