Профілактика та тестування на ВІЛ стають ближче до одеситів – підписано меморандум

4_web

3 квітня 2017 року, Одеська Міська Рада та Одеський благодійний фонд «Шлях до Дому» підписали Меморандум про співробітництво в сфері охорони здоров’я. Разом влада та громадські організації за підтримки міжнародних експертів побудують в Одесі сталу систему надання послуг людям з підвищеним ризиком зараження ВІЛ та людям, які вже живуть з ВІЛ. Меморандум підписано в рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ послуг», який реалізується за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

В рамках діяльності пілоту передбачається запровадження консультування та тестування на ВІЛ швидкими тестами у сімейного лікаря та у випадку позитивного результату направлення до спеціалізованих закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу людям, що живуть з ВІЛ. Окремим напрямком виступає робота з розширення практики співфінансування замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) пацієнтами з опіоїдною залежністю з використанням рецептурної форми видачі препаратів ЗПТ в аптеках. Пілот буде впроваджено в Суворовському, Київському та Маліновському районах.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов: «На жаль, ситуація з епідемією ВІЛ-інфекції в місті Одеса залишається однією з найбільш важких серед усіх міст України. Особливо актуальними є проблеми недовиявленія і пізнього виявлення людей, що живуть з ВІЛ. Однак, недалеко той час, коли кожен житель міста Одеса зможе пройти тестування на ВІЛ в тому районі міста, де він проживає і в тому лікувальному закладі, куди він найчастіше звертається. Підписавши Паризьку декларацію, Одеса узяла на себе зобов’язання щодо об’єднання зусиль у боротьбі із епідемією ВІЛ та досягнення мети «90-90-90». Усі ресурси мають бути консолідовані заради цього».

Ірина Соколова, в.о. Директора департаменту охорони здоров’я: «Центри первинної медико-санітарної допомоги і є ті установи первинного рівня надання медичної допомоги, в яких стануть доступними послуги консультування і тестування на ВІЛ. Разом ми побудуємо максимально ефективну систему діагностики ВІЛ-інфекції та забезпечимо доступ до медичної допомоги для жителів з позитивним ВІЛ-статусом. Допомога проекту «Сталість ВІЛ-послуг» вкрай важлива для нашого міста. Оскільки це реальний, великий крок до реогранізації системи охорони здоров’я з урахуванням особливостей територій».

Наталя Кіценко, керівник пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», директор департаменту з проблем ВІЛ/СНІД та наркоманії Одеського благодійного фонду «Шлях до Дому»: «Пілот «Сталість ВІЛ послуг», який буде реалізовано у Одесі за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», має велике значення для міста – завдяки його впровадженню ми отримаємо можливість збудувати систему сталої моделі надання життєво необхідних послуг представникам ключових груп населення та людям, які живуть з ВІЛ».

Президент Одеського благодійного фонду «Шлях до Дому» Сергій Костін: «В рамках пілотного проекту ми об’єднуємо зусилля з місцевими органами влади у розробці моделі сталого надання ВІЛ послуг та відповідної системи фінансування життєво важливих послуг для найбільш уразливих груп населення та людей, які живуть з ВІЛ у Одесі».

Пілот USAID «Сталість ВІЛ послуг» є прикладом поєднання реформаторської ініціативи у сфері охорони здоров’я з боку державного і громадського секторів, за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ послуг у дії». Мета пілоту – забезпечення функціонування сталої моделі надання життєво важливих ВІЛ послуг для найбільш уразливих до інфікування ВІЛ груп населення та людей, які живуть з ВІЛ в м. Одеса. Сьогодні більшість нових випадків інфікування ВІЛ відбувається через статевий шлях передачі.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.