В Каневі та Канівському районі запровадили інтегровані ВІЛ-послуги на первинній ланці

Відтепер в Каневі та районі можна обстежитися на ВІЛ-інфекцію чи отримати інші послуги з ВІЛ на первинному рівні. Канівська Центральна районна лікарня (ЦРЛ) впровадила надання інтегрованих ВІЛ-послуг в рамках  пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», який виконує ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». В пакет інтегрованих послуг входить тестування на ВІЛ, видача замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) та АРТ, а також діагностика та лікування туберкульозу.

Ще у квітні 2016 року було визначено пріоритети пілоту з надання інтегрованих ВІЛ-послуг в Каневі та Канівському районі за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Найголовніші з них це:

  • розширення тестування на ВІЛ швидкими тестами на первинну ланку медико-санітарної допомоги та його доступність у всіх районах міста та району;
  • запровадження інтегрованих послуг з ВІЛ, включаючи видачу АРТ, ЗПТ, тестування на ВІЛ та ТБ й необхідну соціальну підтримку;
  • забезпечення стійкості пілотних інновацій та фінансування заходів з місцевого бюджету.

За півтора року пілоту можна відзначити ряд позитивних результатів, які стали можливі завдяки успішній співпраці ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця», Обласного Центру профілактики й боротьби зі СНІДом та виконавчого комітету міської ради та депутатського корпусу. Так, за кошти місцевого бюджету було закуплено швидкі тести на ВІЛ, й тепер всі охочі можуть протестуватися в найближчій амбулаторії Канева чи Канівського району.

Головний лікар КЗ «Канівський ЦПМСД», Валентина Адрон, зазначає: «За останніх півтори місяці в Канівському районі на базі шести амбулаторій запроваджено тестування на ВІЛ-інфекцію за допомогою швидких тестів. Всі жителі району можуть скористатися цією послугою. За цей період вже протестовано 100 осіб, наразі позитивних результатів немає. Ми цьому раді, але плануємо працювати більше з групами ризику».

Медичні працівники амбулаторії Канівського району проходять навчання з консультування та тестування на ВІЛ.

Задля забезпечення доступності послуг для представників уразливих до ВІЛ груп населення Канева та Канівського району, керівництво ЦРЛ ввело посаду соціального працівника, який здійснює соціальний супровід ВІЛ-позитивних осіб, споживачів ін’єкційних наркотиків та інших ключових груп населення. Соціальний працівник Канівської ЦРЛ має усі необхідні знання та навички роботи з уразливими категоріями населення та наркозалежними,  які він отримав у «Школі волонтерів», організованій на базі ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця».

Подібні послуги будуть надаватися й на базі інших закладів міста Канева. Так, 7 липня 2017 року відбулось чергове засідання конкурсної комісії міськвиконкому, де було визначено організацію-переможця з надання соціальних послуг для споживачів ін’єкційних наркотиків в Каневі. Раніше через механізм соціального замовлення міськвиконком виділив кошти з місцевого бюджету на вирішення таких соціально значущих питань, як профілактика ВІЛ/СНІД серед представників уразливих груп населення. Наразі в Канівському районі підготовка до проведення конкурсу на соціальне замовлення триває.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.