У Каневі впроваджують механізм соціального замовлення

соціальне замовлення

Віднині у Каневі Черкаської області надаватимуть соціальні послуги для людей, що споживають ін’єкційні наркотики (ЛВІН), через механізм соціального замовлення. Ці послуги надаватиме Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця», яка 25 липня перемогла у конкурсі на соціальне замовлення з надання соціальних послуг для людей, що вживають ін’єкційні наркотики. ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» виконає соціальне замовлення із вторинної профілактики для уразливих груп населення (ЛВІН) в рамках пілоту «Сталість ВІЛ-послуг у дії», який реалізується за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Спеціалісти пілоту «Сталість ВІЛ послуг» провели значну адвокаційну роботу для впровадження у Каневі механізму соціального замовлення.  Конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг ЛВІН у межах міської комплексної програми «Турбота»  на 2014–2020 роки вперше в Каневі оголосили  цьогоріч у травні.

За даними експертів, кількість ЛВІН у Канівському районі складає 463 особи, а на диспансерному обліку у лікаря-нарколога перебуває 95 осіб, що становить 20%. Лише 45 осіб з них – активна диспансерна група, що становить 47% від тих, хто перебуває на обліку. Показник захворюваності на ВІЛ у Каневі перевищує середній обласний показник і загальний по Україні. Щороку там виявляють близько 30 нових випадків захворювання на ВІЛ. Відносно до кількості в області – це 5% від кількості усіх хворих на Черкащині.

«Зважаючи на те, що ця група осіб є найбільш уразливою щодо поширення ВІЛ-інфекції, необхідно розвивати ініціативи, спрямовані на профілактику поширення епідемії ВІЛ-інфекції та подолання її негативних наслідків у Каневі. На сьогодні не усі ВІЛ-позитивні люди знають про свій статус (не достатньо ефективна робота по скринінговому тестуванню). Також не усі, а особливо це стосується груп найвищого ризику, стоять на диспансерному обліку та, відповідно, отримують лікування, – наголошує керівник пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», Наталія Несват.

Фахівці ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» вважають, що забезпечення тривалих якісних та всебічних соціальних і профілактичних послуг, а також надання інформації щодо розповсюдження ВІЛ/СНІД серед ЛВІН у Каневі є дуже важливим. Тому виконання цього проекту у Каневі допоможе призупинити розповсюдження ВІЛ серед споживачів наркотиків у регіоні.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.