Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії» підтримає медичну реформу Балтської громади

1

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» надає технічну підтримку у впровадженні реформи охорони здоров’я об’єднаним територіальним громадам,  обласним адміністраціям  та Міністерству охорони здоров’я України. На рівні первинної медичної допомоги технічну підтримку зосереджено на впровадженні державного гарантованого пакету, враховуючи принцип оплати послуг заснованої на результаті.З червня цього року проект технічної підтримки стартував на рівні  Балтської міської територіальної громади  Одеської області та Царичанської сільської територіальної громади  Дніпропетровської області. Проектом було розроблено дорожню карту щодо організаційної розбудови та впровадження медичної реформи в двох пілотних Центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Першим кроком в організаційній розбудові ЦПМСД є перетворення медичного закладу як юридичної особи із бюджетної установи у комунальне некомерційне підприємство.

Балтська Міська Рада Одеської області для оптимізації діяльності  та покращення послуг в сфері охорони здоров’я 4 серпня вирішила перетворити ЦПМСД міської територіальної громади в Балті у комунальне некомерційне підприємство. Після проходження всіх процедур, ЦПМСД міської ТГ в Балті отримає автономний статус. Це дозволить ЦПМСД збільшити свою господарську, фінансову та управлінську автономію і буде формувати стимули «боротися за пацієнта». В результаті покращиться якість медичного обслуговування населення і водночас підвищиться економічна ефективність використання ресурсів.

У діловій зустрічі, яка відбулася в Балтському міськраді 4 серпня, взяли участь керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії» Ната Аваліані, заступник керівника Проекту Олексій Яременко, юрист-консультант проекту Павло Багрінський, керівник напрямку реформи охорони здоров’я Юлія Соколовська та фахівець з організації охорони здоров’я департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Оксана Пастернак.

Наступними кроками технічної підтримки стануть:

  1. проведення навчання з питань менеджменту та маркетингу для керівників громади та ЦПМСД;
  2. оптимізація трудових ресурсів ЦПМСД;
  3. впровадження медичної інформаційної системи та її інтеграція з національною електронною системою eHealth;
  4. проведення комунікаційних заходів для підтримки реформи;
  5. створення та підтримка роботи «Центру впровадження реформи».
  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.