Завершено цикл навчальних заходів із впровадження соціального замовлення для команд пілотів «Сталість ВІЛ-послуг»

1

В Одесі 16-17 серпня проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» проведено семінар “Впровадження соціального замовлення соцпослуг на місцевому рівні: досвід проведення конкурсів та виконання соцзамовлення”, який став завершальним у циклі навчальних заходів на підтримку реалізації завдання  з питань впровадження соціального замовлення у рамках пілотів «Сталість ВІЛ-послуг»  у семи регіонах України.

Цикл навчальних заходів складався із трьох тренінгів та одного семінару і проводився з вересня 2016 року по серпень 2017 року. Кожний навчальний захід  передував діяльності команд пілотів та націлював їх на виконання конкретних етапів соцзамовлення та підготовки  відповідних документальних результатів:

Соціальне замовлення є засобом оптимізації бюджетних видатків та роздержавлення сфери надання соціальних послуг. Водночас, у сфері ВІЛ цей механізм розглядається як впливовий фактор забезпечення стійкості послуг, пов’язаних із ВІЛ, та зменшення залежності цих послуг від зовнішнього фінансування. Впровадження соціального замовлення належить до компетенції виключно місцевих органів влади та місцевого самоврядування, які мають забезпечувати оцінку потреб, планування необхідних послуг, фінансування з місцевого бюджету, замовлення соціальних послуг через конкурс та контроль за їх наданням.

Але на практиці застосування механізму соціального замовлення не має широкого практичного поширення через різні причини Щоб виявити бар’єри та перешкоди і запропонувати шляхи їх подолання, проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» на початку 2016 року запустив пілотування механізму соціального замовлення у семи регіонах: Київ, Кривий Ріг та Криворізький район (Дніпропетровська область), Первомайськ та Первомайський район (Миколаївська область), Білгород-Дністровський та Білгород-Дністровський район (Одеська область), Полтава і Полтавський район, Кременчук (Полтавська область), Канів та Канівський район (Черкаська область) і Херсон.

Тренінгова підтримка пілотам «Сталість ВІЛ-послуг» сприяла успішності у виконанні заходів із впровадження соцзамовлення у контексті надання ВІЛ-послуг, наприклад консультування із доведенням пацієнта до тестування на ВІЛ у Білгороді-Дністровському та Первомайську; соціальна профілактика у Каневі та Каневському районі, Кременчуку та Полтаві; соціальний супровід у Первомайську, Первомайському районі та Херсоні тощо. Для фінансування надання соціальних послуг місцевими органами влади виділено різні суми. Наприклад,  на соціальний супровід у Херсоні 30 тис. грн,  Первомайському районі – 48 тис грн, а в Первомайську – 26,5 тис грн. На соціальну послугу третинної профілактики Канівський район виділив 50 тис грн. Також Полтавська місцева влада профінансувала надання послуг з соціальної первинної профілактики на 50 тис грн.

2

Близько 112 представників департаментів та управлінь соціального захисту населення, представників громадських організацій-виконавців пілотів «Сталість ВІЛ-послуг» пройшли навчання. До участі у тренінгах залучалися представники Міністерства соціальної політики України, Центру громадського здоров я МОЗ України.

В інтерактивній формі регіональні представники склали перелік питань нормативного характеру щодо соціального замовлення, які мають бути врегульовані на рівні Міністерства соціальної політики. Учасники семінару поділились досвідом пілотних регіонів з проведення конкурсів соцзамовлення та виконання соціального замовлення, а також обговорили засоби контролю соціального замовлення та оцінки якості соціальних послуг.

Матеріали циклу можна знайти за посиланням:   SO training materials 2016 2017

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.