Представники ЛГБТІК-спільноти пройшли тренінг з посилення потенціалу та лідерства

2017-08-29 13.25.09_cover 2

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» вже вдруге запросив представників ЛГБТІК спільноти, представників уразливих до ВІЛ груп, ініціативних груп та організацій, що працюють з в цій тематиці на тренінг “Участь ЛГБТ спільноти у забезпеченні сталої відповіді епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу”. Тренінг відбувся 28-30 серпня 2017 року в Києві. Тренінг був направлений на посилення потенціалу та формування лідерських навичок представників ЛГБТІК-спільноти для ефективної участі в процесах забезпечення сталості програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на регіональному та місцевому рівні.

Впродовж трьох днів 20 учасників з Тернополя, Одеси, Харкова, Житомира, Вінниці, Києва, Полтави, Рівного та ін.  познайомились з принципами роботи Глобального фонду щодо залучення спільнот, прав людини та гендеру (CRG). У другій частині тренінгу учасники зосередились на вивченні практичних аспектів участі представників ЛГБТ спільноти в діяльності місцевих консультативно-дорадчих органах та координаційних рад з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу і здобули практичні навички лідерства та представництва інтересів ЛГБТ спільноти на місцевому рівні.

2017-08-29 12.21.35!_cover

В форматі інтерактивного спілкування учасники вивчили законодавство в цій сфері та змоделювали публічний виступ на одному з місцевих органів самоврядування. Також вони ознайомилися з новою заявкою від України до Глобального Фонду та механізмами переходу на бюджетне фінансування, про що розповів Андрій Чернишев, Керівник департаменту зовнішніх зв’язків та адвокації ГО «Альянс. Глобал» та Члeн Національної ради з протидії ТБ та ВІЛ/СНІДу від ЧСЧ. В рамках тренінгу спеціалісти Проекту Марія Маковецька та Олена Нечосіна представили наступні інструменти участі громадськості у процесі формування та реалізації державної політики:

  • Консультативно-дорадчі структури при центральних та місцевих органах влади;
  • Громадська експертиза;
  • Консультації з громадськістю;
  • Публічна інформація та звернення громадян.

Ознайомившись з новими інструментами, учасники тренінгу в форматі інтерактивного спілкування в малих групах розробили кампанії з представництва інтересів ЛГБТ спільноти на місцевому рівні, які було представлено кожною групою в останній день тренінгу.

2017-08-29 13.01.42!

Артур Новоскольцев, Аутріч-працівник в ГО “Альянс.Глобал”: “Мені дуже сподобалось, що було багато практичних вправ, де ми змогли побути в ролі політика, експерта, прем’єр міністра. Також цікавий та інтерактивний спосіб подачі інформації.”

Також окрема увага тренінгу приділялась обміну досвідом та результатами адвокаційної діяльності на регіональному рівні, лідерству та зменшенню само стигматизації.

Дмитро Олійник, Аутріч-працівник в Рівненському  обласному БФ “Наше Майбутнє”:На тренінгу я обмінявся досвідом з неординарними представниками ЛГБТ різних регіонів, отримав корисну інформацію як працювати з місцевою владою й її структурами, як офіційно висловити запит, а також освоїв теми тренінгу адвокація, комунікація та соціальна мобілізація. Дякую вам!”

Ксенія Чубук, індивідуальна активістка (м. Київ): «До тренінгу для мене ВІЛ-сервіс був абстрактним поняттям, про яке я нічого не знаю. Тренінг змінив це, тепер я знаю про організації, які займаються профілактикою та допомогою людям з ВІЛ, розумію принципи комунікації та адвокації в цій сфері. Висока професійність тренерок та тренерів дає можливість зрозуміти матеріал навіть людині, яка нічого про це не знає, тому, безумовно, я рекомендую цей тренінг».

Андрій Богославець, Аутріч-працівник, керівник проекту в ГО “Альянс.Глобал”: «Остаточно усвідомив, що таке адвокація. Відкрив для себе соціальну мобілізацію і комунікацію в аспекті адвокації. Сподобалися практичні заняття, які дозволили застосувати здобуті знання на практиці. Особливо захопило практичне заняття, на якому наша група виступала перед “експертною радою” з метою змінити статтю 161 ККУ. Тренери включалися в гру і мотивували до апдейта власних навичок в проблемних місцях. Це було класно!»

2017-08-30 14.19.31!

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.