Лікарі з пілотних регіонів пройшли курс тематичного удосконалення з питань ЗПТ для хворих з опіоїдною залежністю

6_cover

З 30 серпня по 14 вересня 27 лікарів, які працюють в пілотних регіонах, пройшли навчання на курсах тематичного удосконалення (ТУ) «Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) хворих з опіоїдною залежністю».  Навчання було проведено кафедрою наркології Харківської медичної академії післядипломної освіти за підтримки проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Протягом двох тижнів фахівці центрів первинної медико-санітарної допомоги та спеціалізованих закладів охорони здоров’я з Києва, Дніпра, Кривого Рогу та Криворізького району, Одеси, Білгорода-Дністровського та Первомайська  пройшли навчання за такими аспектами ЗПТ:

  • організаційні питання щодо впровадження ЗПТ у закладах охорони здоров’я;
  • клінічні питання ведення пацієнтів в програмі ЗПТ (виявлення та лікування синдрому залежності із використанням препаратів замісної терапії,                                                                                                                     особливості дозування лікарських засобів, критерії включення пацієнтів до програм ЗПТ, робота з особливими групами пацієнтів тощо);
  • організація інтегрованої допомоги для пацієнтів із захворюваннями на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз та вірусні гепатити на базі програм ЗПТ.

2!

Учасники ТУ розглянули основні нормативно-правові документи щодо обігу наркотичних препаратів в закладах охорони здоров’я та впровадження ЗПТ. Теоретичні знання були закріплені на практичних заняттях, під час яких слухачі курсів ТУ відвідали стаціонарні відділення та кабінет ЗПТ КЗ «Харківський обласний наркологічний диспансер», де ознайомились з організацією роботи кабінету та необхідним оснащенням, відпрацювали практичні навички з проведення оцінки стану пацієнтів, складання плану ведення хворого тощо.

Також курсанти відвідали КЗ «Харківський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом», де на базі  вірусологічної лабораторії вони відпрацьовували навички роботи швидкими тестами, в тому числі зі зразками сироватки крові ВІЛ-позитивних хворих.

Practical component-web

Курс ТУ мав суттєвий вплив на рівень знань медичних працівників з питань ЗПТ, що дозволить в подальшому забезпечити ефективне впровадження даних програм для людей, які вживають ін’єкційні наркотики, на базі кабінетів ЗПТ, що створюються в пілотних регіонах. А безпосереднє спілкування слухачів курсів ТУ з медичними працівниками кабінетів ЗПТ та їх пацієнтами сприяло зниженню рівня недовіри та остраху перед новим лікуванням і усвідомлення того, що ЗПТ може надаватися у будь-якому закладі охорони здоров’я, що значно полегшить доступ до лікування.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.