Програмний комітет Нацради з питань ТБ/ВІЛ схвалив проект наказу «Про затвердження Методичних рекомендацій з організації надання соціальних послуг у сфері протидії захворюванню на ТБ та поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ-інфекцією»

2

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» ініціював та організував розробку проекту спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Методичних рекомендацій з організації надання соціальних послуг у сфері протидії захворюванню на туберкульоз та поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ-інфекцією» за участю представників Мінсоцполітики, МОЗу та Центру Громадського Здоров’я (ЦГЗ). Проект спільного наказу розроблено на виконання пункту 26 Плану заходів щодо реалізації Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року.

15 вересня відбулося засідання програмного комітету Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, під час якого  презентовано  проект спільного наказу. Членами програмного комітету внесено конструктивні пропозиції до проекту  і рекомендовано його до затвердження. Глава комітету Наталія Нізова високо оцінила якість документа та доручила Секретаріату Нацради щозасідання інформувати про перебіг погодження проекту наказу у міністерствах.

Над розробкою проекту наказу працювала група експертів з Мінсоцполітики (Суліма О.В. та Пінчук І.М.), МОЗа (Півень Н.В. та  Левченко В.Ю.), ЦГЗ (Іванчук І.О. та Гриценко Т.В) і проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» (Давиденко Н. Г., Нечосіна О.В., Кравець Л.П. , Стефанова О.А.).

1Проект наказу розроблено з урахуванням результатів пілотування надання соціальних послуг через механізм соціального замовлення протягом 2016-2017 рр. у семи регіонах України на місцевому та районному рівнях, обговорення проектів на семінарі за участі представників ЦГЗ, управлінь соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, які реалізують пілоти «Сталість ВІЛ-послуг» у семи регіонах України. Під час підготовки проектів експерти врахували вимоги нормативно-правової бази України у сфері надання соціальних послуг, дослідили кращий досвід правового регулювання у сферах медичної допомоги та надання соціальних послуг Польської Республіки, Французької Республіки та Великобританії, а також досвід запровадження бюджетного фінансування соціальних послуг.

Метою документу є створення організаційно-методичних умов для забезпечення інтеграції в систему охорони здоров’я, у тому числі, громадського здоров’я, окремих соціальних послуг щодо протидії захворюванню на туберкульоз та поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ; узгодження спільних дій в процесії взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів щодо комплексного підходу у вирішенні питань організації надання медичної допомоги та соціальних послуг за місцем проживання особам та сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, зумовлених захворюванням на туберкульоз та/або ВІЛ-інфекцію, належать до груп підвищеного ризику щодо захворювання та туберкульозу та інфікування ВІЛ, які потребують таку допомогу та  послуги.

Прийняття проекту наказу сприятиме інтеграції окремих соціальних послуг з ТБ і ВІЛ в систему охорони здоров’я, зокрема в систему громадського здоров’я, взаємодії діяльності суб’єктів незалежно від форм власності та господарювання, що надають соціальні послуги, закладів охорони здоров’я всіх форм власності, інших установ і тих соціально значимих проектів, які ними реалізуються.

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» продовжить супровід проекту наказу в двох міністерствах до його затвердження й планує провести семінар для представників регіонів, на якому наказ буде представлений спільно з секретаріатом Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Ознайомитись з додатком до наказу можна тут: analysis HIV TB continuity_final

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.