В Одесі пройшов тренінг зі стратегічного планування та моніторингу і оцінки на регіональному рівні

1_cover

З 18 по 19 вересня спеціалісти проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» провели в Одесі семінар-тренінг зі стратегічного планування на регіональному рівні та інструментів моніторингу і оцінки (МіО) для позаштатних спеціалістів Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації. Головною метою тренінгу був розвиток потенціалу держслужбовців у сфері охорони здоров’я в питаннях стратегічного планування та використання інструментів МіО в плануванні та реалізації програм.

На початку тренінгу начальник управління охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації В’ячеслав Палясний привітав учасників та поставив конкретне завдання щодо застосування стратегічного планування на практиці у найближчий час, адже саме зараз відбувається планування програми у сфері охорони здоров’я на найближчі роки для виконання стратегії «Розумний регіон».

На протязі двох днів семінару майже 25 спеціалістів у сфері охорони здоров’я ознайомились із засадами програмно-цільового методу планування, можливлстями застосування стратегічного підходу до планування на регіональному рівні, опрацювали нормативно-правові вимоги до порядку розробки програм, а також вивчили основні принципи функціонування системи моніторингу і оцінки та інструменти МіО, включаючи план МіО. На практичних  заняттях учасники вчились розробляти логічну модель програми та рівні індикаторів, а також будувати логічний зв’язок стратегічних цілей та завдань.

2_main

Спеціалісти проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Наталя Давиденко і Людмила Хомич використовували під час тренінгу місцеві стратегічні документи та разом із учасниками здійснювали фрагментарне планування на прикладі заходів з профілактики, діагностики та лікування хворих на цукровий діабет.  Також учасники відпрацювали навички розробки плану МіО для програм та використання його в управлінні регіональною програмою. Завершився тренінг обговоренням організаційних заходів щодо розробки регіональних програм у сфері охорони здоров’я та врученням сертифікатів про навчання.

Наступним кроком облдержадміністрації буде формування кола спеціалістів з числа навчених для їх залучення до реального планування із орієнтацією на стратегію регіону, що передбачає покращання якості медичних послуг та забезпечення доступності до для мешканців області.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.