У Хмельницькому пройшла перша зустріч із стратегічного планування госпітальних округів

!IMG_0751-cover

25 вересня команда проекту «USAID Реформа ВІЛ-послуг у дії»  провела у Хмельницькому першу з низки запланованих  зустрічей із представниками обласних державних адміністрацій та Департаментів охорони здоров’я разом з представниками госпітальних округів щодо стратегічного планування госпітальних округів.

Проект «USAID Реформа ВІЛ-послуг у дії» в рамках технічної підтримки МОЗ України, обласних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та ін. у впровадженні реформи охорони здоров’я, разом з міжнародними фахівцями Делойт розробив концепцію підходу стратегічного планування госпітальних округів, яка допоможе госпітальним радам розробити багаторічний план розвитку госпітальних округів для подальшого підвищення якості надання медичних послуг.

В рамках цієї діяльності, 25 вересня Проект провів широку зустріч з головними лікарями Центральних районних  та міських лікарень трьох сформованих госпітальних округів Хмельницької області, а також з представниками департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації для обговорення розробленої концепції підходу стратегічного планування госпітальних округів.

!IMG_0762_mainМіжнародні фахівці представили основні складові підходу, які включають в себе наступні етапи:

  • Оцінка (розуміння потреб населення конкретної території та попиту на послуги, визначення пропозиції у сфері медичних послуг за географічним принципом та виявлення прогалин)
  • Дизайн (розробка рамкових принципів щодо управління, вибір переліку медичних послуг, планування континууму послуг)
  • Прийняття рішення (розробка плану подальших дій, проведення семінарів з питань планування)
  • Оптимізація (розробка планів покращення функціональних спроможностей закладів, перепрофілювання закладів, здійснення планування людських ресурсів для якісного надання медичних послуг, аналіз інфраструктури допоміжних послуг )
  • Впровадження (Моніторинг та контроль за впровадженням, розробка плану підвищення якості /ефективності та засобів для звітування, моніторинг сценаріїв)

Учасники поділились своїми сподіваннями та побоюваннями щодо самого процесу планування госпітальних округів, викликами, з якими вони наразі стикаються в даному напрямку роботи. Крім того, фахівці надали важливі коментарі, які будуть враховані в кінцевій версії підходу та допоможуть вдосконалити його, що полегшить госпітальним радам процес напрацювання рекомендацій та бачення розвитку госпітальних округів.

Дана зустріч є першою з двох запланованих широких зустрічей для тестування та вдосконалення підходу з місцевими фахівцями охорони здоров’я та представниками госпітальних рад. Наступна зустріч буде проведена 27 вересня в Черкаській області. За результатами буде підготовлено пропозиції щодо підходів для стратегічного планування, які можуть бути використані на всій території України.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.