В Одесі тест на ВІЛ тепер можна зробити у сімейного лікаря

viber image

З 29 вересня 2017 року в двох центрах медико-санітарної допомоги діє нова послуга – консультування та тестування на ВІЛ з використанням швидких тестів.

Віднині послугу консультації та тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів можна буде отримати у сімейного лікаря. У разі позитивного результату тесту на ВІЛ безпосередньо пацієнт може отримати направлення в спеціалізовані медичні установи охорони здоров’я, які надають допомогу людям, які живуть з ВІЛ. Впровадження служб швидкого тестування на ВІЛ здійснюється в рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», який спільно реалізує Одеська міська рада та Одеський благодійний фонд «Дорога до Дому» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

«Ми будуємо в Одесі максимально ефективну систему діагностики ВІЛ-інфекції, а також впровадження послуг експрес-тестування на ВІЛ на рівні сімейного лікаря – перший крок на шляху до реорганізації ВІЛ-послуг. Завдяки новій послузі, ми отримуємо можливість в усьому світі виявити у людей з ВІЛ-інфекцією та призначити необхідне лікування, знижуючи ризик виявлення ВІЛ на більш пізніх стадіях, які дуже важко лікувати», – зазначив Віталій Новосвітній, головний лікар Одеського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

«В рамках пілоту «Сталість ВІЛ-послуг» ми об’єднуємо зусилля з місцевими органами влади у розробці моделі сталого надання послуг з ВІЛ-інфекції та відповідної системи фінансування життєво важливих послуг для найбільш уразливих груп населення та людей, які живуть з ВІЛ, в Одесі», – відзначила Наталья Киценко, керівник проекту «Сталість ВІЛ-послуг».

На сьогодні експрес-тест на ВІЛ можна зробити в двох амбулаторіях сімейної медицини, за адресою вул. Семена Палія 83 /1 і вул. Лузановська, 67. В планах пілоту введення послуг ще в трьох амбулаторіях сімейної медицини при центрах медико-санітарної допомоги.

HIV-test-open-AOPSM01 HIV-test-open-AOPSM02

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.