У Херсоні представлено результати роботи пілоту «Сталість ВІЛ-послуг»

IMG_0029-cover

21 листопада у Херсоні відбулася підсумкова конференція щодо реалізації   пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», під час якої представлено результати із побудови моделі сталого надання ВІЛ-послуг у місті Херсоні та сплановано поширення цього досвіду  у Херсонській області. Пілот «Сталість ВІЛ-послуг» реалізовано в місті Херсон за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської міської ради та Херсонської міської громадської організації «Асоціація 21 століття». Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» надавав технічну підтримку реалізації пілоту з квітня 2016 року по  вересень 2017 року.

Керівник пілоту Ярослав Зятюк відзначив: «У квітні 2016 року ми підписали Меморандум про взаємодію із Департаментом охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації та Херсонською міськрадою. Наша мета була доволі ясна – побудувати стійку модель надання людям з ВІЛ тих послуг, яких вони потребують. Ми розуміли, що створення такої системи  допоможе лікарям більше відповідати потребам пацієнтів, які стикнулися з проблемою ВІЛ-інфекції. В результаті ми зможемо локалізувати епідемію ВІЛ/СНІДу у регіоні. Про те, чи все нам вдалося – судити тільки херсонцям. Але хочеться вірити, що ми до цього максимально наблизилися».

IMG_0052

За час впровадження пілотного проекту у місті було вдосконалено порядок консультування і тестування на ВІЛ двома швидким тестами на первинному рівні медичної допомоги – сімейними лікарями/терапевтами міських закладів. Зміна підходів до тестування на ВІЛ у 7  закладах охорони здоров’я  Херсону дозволила саме сімейним лікарям виявити нові випадки інфікування ВІЛ. Наприклад,  з квітня по вересень 2017 року сімейні лікарі виявили 102 таких випадки, що складає 5.4% позитивних результатів з кількості протестованих.

У трьох поліклініках центральних міських лікарень ініційовано запровадження послуги ведення випадку ВІЛ на базі кабінетів інфекційних захворювань. Це дозволило  з квітня по вересень 2017 року 23 новим пацієнтам розпочати лікування  ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ).

IMG_0131

Експерти пілоту дослідили різні моделі надання замісної підтримувальної терапії, у тому числі рецептурну форму на основі співфінансування з боку пацієнта.

Вперше в історії міста Херсон на практиці було втілено новий механізм фінансування соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів. Було виділено 125 тис. грн на соціальні послуги. Станом на листопад 2017 126 жителів Херсону отримали соціальні послуги за кошти місцевого бюджету.

Володимир Миколаєнко, Херсонський міський голова зауважив: «Злагоджена робота міськради та команди пілотного проекту дала достатньо вагомі результати: для херсонських пацієнтів з ВІЛ налагодили зручну систему надання послуг. І це справді важливо, адже тепер  херсонці можуть в рамках одного закладу пройти тестування на ВІЛ, проконсультуватися та отримати АРТ-лікування, яке дозволить жити і далі повноцінним життям».

По завершенню конференції управління та структурні підрозділі, що були задіяні у реалізації Пілоту, отримали подяки від проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», який надавав експертну та фінансову  підтримку Пілоту «Сталість ВІЛ-послуг». Також міський голова Володимир Миколаєнко оголосив подяку проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» за вагомий внесок у посилення системи охорони здоров’я м. Херсона у галузі забеспечення ефективного та сталого надання  послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції (СНІДу) найбільш уразливим групам населення.

IMG_0160_1

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.