У місті Білгороді-Дністровському доступна замісна терапія

BD new MAT site_cover

24 листопада на базі поліклініки Білгород-Дністровської міськрайонної багатопрофільної лікарні почав роботу кабінет замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) для пацієнтів із опіоїдною залежністю. Відкриття кабінету ЗПТ стало можливим завдяки реалізації завдань пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», який реалізується  БФ «Шлях до Дому», БФ «Веселка» і ГО «Одеська обласна колегія лікарів» спільно із місцевими органами влади і управління в рамках Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Відкриттю кабінету ЗПТ  у місті передувала нормативно-правова і організаційна робота усіх партнерів пілоту, зокрема розроблений і затверджений клінічний маршрут пацієнта, унормовано порядок видання, обліку та відпуску препаратів ЗПТ, налагоджено  перевезення препаратів та визначено відповідальність медичних працівників. Спільними зусиллями пілоту «Сталість ВІЛ-послуг» та місцевої влади облаштовано кабінет ЗПТ у поліклініці Білгород-Дністровської міськрайонної багатопрофільної лікарні та забезпечено навчання працівників кабінету ЗПТ, у тому числі із одержанням сертифікату державного зразка.

Відтепер у місті стартує надання нової послуги – ЗПТ, що забезпечує доступ пацієнтам до лікування за місцем проживання, адже немає потреби щодня витрачати час на переїзд до м.  Одеса для отримання препаратів ЗПТ.

Під час  відкриття кабінету ЗПТ Наталія Кіценко, керівник проекту «Сталість ВІЛ-послуг» висловила велику подяку всім, хто брав участь в організації започаткування цієї медичної послуги  та підкреслила: «Цей  сміливий крок продемонстрував рішучість місцевої влади до змін у системі надання медичних послуг, пов’язаних із ВІЛ у тому числі, адже вживання вуличних наркотичних препаратів підвищує ризик інфікування ВІЛ та іншими соціально небезпечними захворюваннями.   Турбота про здоров’я людей, які потребують замісної терапії, – це забезпечення їх  права на  отримання належних їм медичних послуг. На момент відкриття кабінету ми вже маємо інформацію з боку потенційних пацієнтів щодо отримання  ЗПТ у новому кабінеті».

Ігор Десятник, головний лікар Білгород-Дністровської міськрайонної багатопрофільної лікарні, під час відкриття кабінету ЗПТ зазначив, що для всього персоналу закладу  це новий досвід і додав: «Для роботи сайту ЗПТ все готово. Ми отримали препарати і починаємо роботу. Для всіх нас це нова справа,  в подальшому будемо удосконалювати  нашу роботу, у планах введення рецептурної форми надання ЗПТ. В добрий час!»InforgraphicsНагадаємо, що до сьогоднішнього дня в Одеській області функціонував лише один кабінет замісної терапії – в місті Ізмаїл. Що стосується міста Одеси, то до недавнього часу робота велася тільки в двох кабінетах, створених на базі міського протитуберкульозного диспансеру та міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.  20 листопада був відкритий кабінет рецептурної форми надання ЗПТ на базі відділення міського протитуберкульозного диспансеру в Київському районі в рамках пілоту «Сталість ВІЛ-послуг».

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.