В Києві продовжується курс Гарвардської школи Громадського здоров’я

main 2

Київська школа економіки (КШЕ: www.kse.org.ua/), за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», 1-2 грудня провела другий модуль адаптованого курсу Гарвардської школи Громадського здоров’я ім. Т.Х. Чена в Києві. Курс лекцій був присвячений темі розрахунку вартості послуг та методам оплати за послуги в системі охорони здоров’я. Перший модуль відбувся 18-19 листопада, на якому 40 фахівців з м. Києва та регіонів дізнались про концепції фінансування системи охорони здоров’я та підходи до її реформування, засвоїли етичні принципи визначення пріоритетів у галузі охорони здоров’я.

Main 1

В рамках другого модулю учасники курсу дізнались про різні моделі оплати медичних послуг, їхні переваги та недоліки, про процес визначення та перегляду мінімального гарантованого пакету послуг, навчились користуватися інструментом розрахунку витрат та “ручками налаштування” системи охорони здоров’я. Впродовж другого модуля студенти курсу мали можливість вивчали практичний досвід реформування системи охорони здоров’я у Литві, яка мала такі ж проблеми, з якими стикається зараз Україна, та провела ряд схожих реформ.  Так, директор Центру первинної медичної допомоги Pakruojis District, колишній керівник проекту «Система моніторингу травм та інцидентів», колишній головний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я Литви Едвінас Ашокліс провів курс лекцій про «ручки налаштування» системи охорони здоров’я на прикладі Литви. Розглядались такі питання управління системою охорони здоров’я, як організація та децентралізація, управління керівним складом, програми профілактики корупції у сфері охорони здоров’я. Також пан Ашокліс поділився досвідом правового регулювання системи охорони здоров’я у Литві та розповів про реформу охорони здоров’я у Литві й досвід для України.

Цікавим для студентів було те, що КШЕ залучила ряд провідних фахівців, які можуть поділитися й практичним досвідом. Так старший науковий співробітник КШЕ Максим Обрізан зробив загальний огляд інструменту управління оплатою, розповів про оплату за фактично виконану роботу та процес розрахунку мінімального гарантованого пакета. На практичному занятті віце-президент Київської школи економіки з досліджень з економічної політики Наталя Шаповал провела практичне заняття з правильного застосування інструменту розрахунку витрат.

cover

По закінченні модулю старший радник з питань адвокації та розбудови партнерства проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Марія Маковецька поділилась своїми враженнями: «Після проведення першого навчального курсу з реформування систем охорони здоров’я та сталого фінансування за участі професорів Школи громадського здоров’я ім. Т.Х. Чена Гарвардського університету ми побачили, що є попит на аналогічні курси, які б дали практичні знання фахівцям, що вже працюють у сфері охорони здоров’я проте відчувають брак знань щодо систем охорони здоров’я та підходу до їх фінансування. Особливу увагу ми, звісно, приділили українському контексту, особливо зважаючи на реформу охорони здоров’я та ті запитання, які виникають у фахівців, коли вони намагаються реорганізувати звичний плин справ».

У третьому, останньому, модулі курсу Гарвардської школи Громадського здоров’я, який відбудеться 9 грудня, експерти з громадського здоров’я матимуть нагоду поспілкуватися з заступником міністра охорони здоров’я України Павлом Ковтонюком  та обговорити практичні аспекти впровадження реформи охорони здоров’я в Україні.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.