Результати пілоту «Сталість ВІЛ-послуг» презентували в Одесі

!conference06_cover

30 листопада в Одеській обласній державній адміністрації на конференції представлені результати реалізації пілоту «Сталість ВІЛ-послуг» у місті Білгород-Дністровський та Білгород-Дністровському районі Одеської області.

Цей пілот виконувався протягом 2016-2017 років БФ «Шлях до дому» у партнерстві із БФ «Веселка» та ГО «Одеська обласна колегія лікарів» за пітримки Проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії». З боку державного сектору партнерами виступили Одеська обласна державна адміністрація, Білгород-Дністровська районна державна адміністрація та районна рада, Білгород-Дністровська міська рада та виконком.

Пілот ставив за мету розбудову сталої моделі надання  життєво важливих послуг  для ключових груп населення та людей, які живуть з ВІЛ. Основні напрями – впровадження консультування і тестування на ВІЛ сімейним лікарем, інтеграція  послуг з лікування туберкульозу, розширення замісної підтримувальної тепартії (ЗПТ) та пошук нових моделей  надання ЗПТ, пілотування механізму соціального замовлення соціальних послуг щодо ВІЛ за рахунок місцевого бюджету.

Під час конференції Тетяна Мунтьян, заступник  мера міста Білгород-Дністровський, зазначила: «Наше місто, на жаль, входить в п’ятірку населених пунктів Одеської області з найвищим показником поширення ВІЛ-інфекції. Тому впровадження і результати проекту «Сталість ВІЛ-послуг» важлива подія для наших жителів. Завдяки нашій спільній діяльності ми змінили погляд на всю систему охорони здоров’я. Ми брали до уваги потреби людини і доступність медичної допомоги. 30 білгород-днестровців дізналися про свій ВІЛ статус та тепер отримають лікування. Це означає, що їхні життя врятовані».

На сьогодні жителі міста і району, навіть віддаленої сільської місцевості, можуть пройти тестування на ВІЛ та отримати консультацію у сімейного лікаря на первинному рівні, і у разі потреби перенаправлення для отримання лікування АРТ у подальшому. Тестування на ВІЛ проводиться двома швидкими тестами з результатом через 15 хвилин.

Infographics

«Ця послуга надається з квітня 2017 року,  і станом на вересень 2017 року в амбулаторіях Білгород-Дністровського району було протестовано на ВІЛ 303 пацієнти, з них у восьми тест на ВІЛ позитивний. У місті Білгород-Дністровський сімейні лікарі протестували 1012 осіб, і у 22 виявили ВІЛ-інфекцію. Всі пацієнти з позитивним результатом на ВІЛ вже взяті під медичний нагляд і безкоштовно отримують антиретровірусну терапію, їхньому життю нічого не загрожує», – розповіла Наталія Киценко, керівник пілота «Сталість ВІЛ-послуг».

«Завдяки пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», ми маємо в своєму розпорядженні інструмент розрахунку потреб у швидких тестах на ВІЛ. А це означає, що тестування на ВІЛ буде доступне, адже ми зможемо заздалегідь закупити необхідну кількість тестів», – зазначив голова Білгород-Дністровської районної ради Валерій Лобанов. Прийнята районна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу передбачає до 2020 р. виділення 477 тис. грн. на закупівлю ВІЛ-послуг.

!conference_main 2
Новим досвідом стало пілотування закупівлі ВІЛ-послуг через механізм соціального замовлення на умовах конкурсу. Близько 200 тис. гривень на закупівлю ВІЛ-послуг передбачено «Міською цільовою програмою протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2020 роки». В цьому році виділено 50 тис. гривень на консультування з питань ВІЛ та супровід до місць тестування на ВІЛ представників уразливих груп, зокрема людей, які вживають ін’єкційні наркотики. З квітня по вересень 2017 року послугу отримали 94 особи, один із них з ВІЛ-позитивним результатом тестування.
Також відкрито чотири кабінети контрольованого лікування туберкульозу в амбулаторіях районних лікарень сіл Випасне, Шабо, Миколаївка та у поліклінічному відділенні Старокозацької лікарні. 15 пацієнтів із закритою формою туберкульозу отримували лікування у своїх сімейних лікарів, з них п’ять вже вилікувано, три отримують АРТ.

В місті Білгород-Дністровський 24 листопада був відкритий перший кабінет замісної підтримувальної терапії для пацієнтів з опіоїдною залежністю, що стало започаткуванням надання послуги ЗПТ  на Білгород-Дністровщині. Відкриттю кабінета передували розробка необхідних наказів Білгород-Дністровської ЦМБЛ, навчання лікаря за спеціальністю «Наркологія» та створення умов для надання послуги шляхом облаштування кабінету за спільний кошт Проекту та місцевого закладу охорони здоров’я.

По завершенню конференції Джері Дайбл, керівник відділу охорони здоров’я Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Ната Аваліані, керівник Проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» відзначили подяками усіх партнерів, залучених до реалізації пілоту за лідерство і ефективну реалізацію пілоту «Сталість ВІЛ-послуг».

!conference_cover

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.