Планування впровадження медичної реформи на місцях – робота з прес-службами ОДА

dav

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» разом з Міністерством охорони здоров’я України провели 1-2 грудня в Києві дводенний семінар з організації комунікацій на підтримку медичної реформи для керівників прес-служб обласних адміністрацій. Заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк та менеджер проектів Реформи охорони здоров’я Офісу реформ Кабінету Міністрів України Олександр Жигінас відкрили семінар.  Учасникам презентували основні складові медичної реформи на національному, регіональному та місцевому рівні  та ознайомили з каналами комунікації МОЗ.

Павло Ковтонюк розповів про основні засади, етапи та складові медичної реформи, яка стартувала в Україні та буде активно реалізовуватись з січня 2018 року.  «За кожну якісну медпослугу, надану українцю, держава платить медзакладу однаково на всій території України. Пацієнт сам обирає сімейного лікаря. Лікар буде отримувати легальні гідні кошти» – одні з основних засад медичної реформи, озвучені заступником міністра на заході.

hdr

В рамках заходу керівникам прес-служб представили:

  • план впровадження автономізації медичних закладів;
  • госпітальні округи як інструмент підвищення якості надання медичних послуг на вторинному (спеціалізованому) рівні;
  • зміни, які очікують систему громадського здоров’я на національному, регіональному та місцевому рівнях;
  • кейси по реімбурсації.

Багато часу було приділено організації комунікації на національному та регіональному рівні, поточній і потенціальній співпраці МОЗу та обласних держадміністрацій. Експерти з комунікацій МОЗу презентували оновлений сайт міністерства, який буде запущено найближчим часом. Розповіли, про що, для кого і як висвітлювати новини з медерформи.

У практичній частині семінару учасники розробляли інформаційну кампанію на підтримку першого етапу впровадження медичної реформи. На сесії питань та відповідей керівники прес-служб обласних адміністрацій мали можливість обговорити найбільш актуальні комунікаційні теми та поділитися власним досвідом з просування медреформи на регіональному рівні.

Наступний захід на підтримку медичної реформи для прес-служб на місцях планується після нового року, коли перший етап впровадження медичної реформи буде запущено.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.