У Херсоні пройшли регіональні консультації з планування та розвитку кадрових ресурсів охорони здоров’я в сфері протидії ВІЛ

!cover

З 5 по 7 грудня 2017 року команда проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії» провела в Херсоні регіональні консультації з питань планування та розвитку кадрових ресурсів охорони здоров’я та розрахунку потреб в кадровому забезпеченні в сфері протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу.

Представники Центру громадського здоров’я МОЗ України, Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА, Управління охорони здоров’я Херсонської міської ради; головний лікар, керівник відділу МіО і фахівець, відповідальний за планування кадрових ресурсів Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом; головні лікарі та фахівці, відповідальні за планування кадрових ресурсів херсонських лікувальних установ взяли участь в обговоренні завдань і пріоритетів Стратегії розвитку і планування кадрових ресурсів системи охорони здоров’я в сфері протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу в Україні.

Експерти проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії» представили результати аналізу робочого навантаження, мотиваторів і стимулів праці медичних працівників, які надають ВІЛ-послуги в Україні, а також розповіли про методологію оцінки потреб в кадрових ресурсах медичних установ, що надають послуги в сфері протидії епідемії ВІЛ / СНІДу, для досягнення цілей 90-90-90 в Херсонській області до 2020 року.

main

Спеціаліст Центру громадського здоров’я МОЗ України Ксенія Надута-Скринник представила учасникам концепцію підходу TEST & START і перспективи її подальшого впровадження в Україні в контексті утвердження нового уніфікованого клінічного протоколу. Заступник керівника Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії» Алішер Латипов розповів про завдання та пріоритети Стратегії розвитку і планування кадрових ресурсів системи охорони здоров’я в сфері протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу в Україні. Учасники обговорили пріоритетні напрямки реалізації Стратегії в Херсонській області та їх включення в план дій.
Після презентації результатів аналізу робочого навантаження, мотиваторів і стимулів праці медичних працівників, які надають ВІЛ-послуги, учасники консультацій провели дискусію по Аналізу та обговорили використання отриманих даних при моделюванні. Фахівці Проекту представили методологію моделі і результати оцінки та прогнозування потреб в кадрових ресурсах охорони здоров’я (КРОЗ) для досягнення цілей «90-90-90» в Херсонській області до 2020 року. Після плідної дискусії консультанти поділилися рекомендаціями для планування, розвитку та оптимізації кадрових ресурсів охорони здоров’я в Херсонській області, які учасники зможуть використовувати у повсякденній роботі.
У другий день консультацій головний лікар Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Наталія Риженко представила обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам на 2016-2018 роки. Після презентації учасники семінару взяли участь у визначенні пріоритетів та у розробці Операційного плану з розвитку та оптимізації / раціоналізації кадрових ресурсів охорони здоров’я в Херсонській області, які вони обговорили і презентували в робочих групах.

main 2

У третій день консультацій учасники на практичних заняттях вивчали інструмент для моделювання потреб в кадрових ресурсах і механіку створення прогнозів потреб у КРОЗ і моделювали альтернативні сценарії надання ВІЛ-послуг (КіТ, АРТ, ЗПТ): зменшення кратності послуг за рахунок оптимізації процесів і зміна цільових показників охоплення послугами.

У заключній частині учасники підвели підсумки регіональних консультацій і обговорили подальші кроки в плануванні, розвитку і оптимізації кадрових ресурсів охорони здоров’я в Херсонській області.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.