В Києві пройшла нарада з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ-послуг

!IMG_8477_cover

22 грудня 2017 року, в рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», Департамент охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської державної адміністрації (КМДА) разом із Благодійною організацією «100 відсотків життя. Київський регіон» та провідними фахівцями в сфері ВІЛ-інфекції/СНІДУ провели нараду з питань забезпечення ефективної відповіді на епідемію та координації впровадження стратегії Fast Track в місті Києві.

У нараді прийняли участь керівники управлінь охорони здоров’я районних у місті Києві державних адміністрацій, центрів первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичних центрів, Київської міської клінічної лікарні № 5, Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія», ТМО «ФТИЗІАТРІЯ», «ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЯ», Київського міського центру здоров’я, Київського міського центру громадського здоров’я, заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», представники USAID, CDC, UNAIDS.

Учасники заходу мали змогу ознайомитись із сучасними тенденціями щодо організації протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні, проаналізувати міський та районні каскади діагностики і лікування ВІЛ-інфекції, узгодити цільові показники обсягів та ефективності тестування на ВІЛ та подальшого медичного нагляду за пацієнтами.

Також відбулось обговорення організаційних засад децентралізації та інтеграції ВІЛ-послуг у поточну діяльність закладів охорони здоров’я районного підпорядкування. Окрему увагу було приділено актуальним питанням ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ та розширенню програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).

Оціночна кількість людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), в Києві складає 23 100 осіб. Cтаном на 1 грудня 2017 року в столиці під медичним наглядом знаходиться 12 501 ЛЖВ, з них 320 дітей з діагнозом ВІЛ-інфекції на стадії підтвердження (віком до 18 місяців). Наразі 8 287 ЛЖВ отримують антиретровірусну терапію. Від початку 2017 року в Києві під медичний нагляд взято 1 673 людей із ВІЛ/СНІДом. Таких результатів вдалося досягти через масштабне впровадження в закладах охорони здоров’я міста тестування на ВІЛ із застосуванням двох швидких тестів.

ЗПТ, як найбільш дієвий засіб контролю епідемії ВІЛ-інфекції серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики (далі – ЛВІН),  станом на 1 грудня 2017 року отримують 1110 осіб на базі семи кабінетів. Протягом 2018 року в Києві відбудеться значне розширення мережі кабінетів ЗПТ:

  • п’ять кабінетів відкриється у центрах первинної медико-санітарної допомоги в межах пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», що виконується БО «100 відсотків життя. Київський регіон» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»;
  • один кабінет буде відкрито на базі ТМО «ФТИЗІАТРІЯ» за підтримки проекту CDC “Покращення якості та стійкості медикаментозного підтримувального лікування в Україні”, що виконується МБФ “Альянс громадського здоров’я”.

Це сприятиме залученню до програми ЗПТ у наступному році додатково ще 500 ЛВІН.

!IMG_8464_main 1

Лариса Гетьман, заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України» зазначила: «Наразі робоча група Міністерства охорони здоров’я завершує роботу над новим Уніфікованим клінічним протоколом первинної, вторинної та третинної медичної допомоги «ВІЛ-інфекція у дорослих та підлітків», який суттєво змінить підходи до організації виявлення та лікування даного захворювання. Взагалі, 2018 рік має стати для держави ключовим у розбудові нової системи відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції. Попереду – розробка та затвердження наступної Загальнодержавної цільової соціальної прогами протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019-2023 роки та реалізація протягом 2018-2020 років програми Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією».

Галина Зборомирська, начальник відділу лікувально-профілактичної  допомоги дорослому населенню ДОЗ КМДА, підсумовуючи обговорення, сказала: «Впровадження Міської цільової програми протидії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки, що заснована на цілях Fast Track, вимагає від нас мобілізації всіх ресурсів та радикальної зміни підходів до організації виявлення та лікування ВІЛ-інфікованих. Перше не є проблемою – з міського бюджету на ці цілі виділяються значні кошти, також ми відчуваємо суттєву підтримку наших міжнародних партнерів. В той же час, зміна організаційних засад відбувається повільніше. Але, не зважаючи на складнощі, що супроводжують будь-яке реформування, нам вдалося спільними зусиллями зрушити ситуацію у необхідному напрямку та започаткувати інституалізацію актуальних ВІЛ-послуг до закладів охорони здоров’я, що надають первинну та спеціалізовану медичну допомогу».

!IMG_8480_main 2***

Нарада відбулась в рамках реалізації пілоту «Сталість ВІЛ-послуг» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Пілот впроваджується в місті Києві із червня 2016 року. Організація-виконавець «Благодійна організація «100 відсотків життя. Київський регіон».

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.