Реформування ВІЛ послуг та поширення досвіду на регіональному рівні: Досвід пілотів «Сталість ВІЛ послуг»

Безымянный

В рамках реалізації проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» були відібрані 13 адміністративних територій у 7 регіонах України, де протягом полутора років впроваджувались пілотні проекти, метою яких було забезпечення сталості надання ВІЛ-послуг. Виконавцями пілотних проектів виступили організації Благодійне товариство «БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Кривий Ріг», БО Миколаївський обласний фонд «Здорова нація», Одеський благодійний фонд реабілітації та соціальної адаптації громадян без визначеного місця проживання «Шлях до Дому», БО «Світло надії», Херсонська міська громадська організація «Асоціація 21 століття», БО «Від серця до серця», БО  «100 відсотків життя. Київський регіон».

До співпраці у виконанні пілотних проектів були залучені департаменти охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, управління охорони здоров’я міських рад, а також підпорядковані ним заклади охорони здоров’я (ЗОЗ), що надають первинну та спеціалізовану медичну допомогу, зокрема консультативно-діагностичні центри, протитуберкульозні, наркологічні та дерматовенерологічні диспансери.

Головні завдання пілотних проектів:

  • впровадження послуги тестування на ВІЛ із застосуванням швидких тестів за ініціативи медичного працівника;
  • децентралізація медичного нагляду за ВІЛ-інфікованими;
  • інтеграція ВІЛ-послуг, в тому числі впровадження у закладах первинної медичної допомоги замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) та послуг щодо видачі антиретровірусних (АРВ) препаратів.
  • розширення доступу до ЗПТ шляхом спів-фінансування даної послуги пацієнтом.
  • пілотування механізму соціального замовлення щодо ВІЛ послуг.

З результатами впровадження пілотних проектів можете ознайомитися за посиланнями:

Полтавська область:

Миколаївська область:

Дніпропетровська область:

місто Херсон:

Черкаська область:

Одеська область:

 

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.