125 сімейних лікарів та медичних сестер з Одеси навчать тестуванню на ВІЛ

Безымянный

В Одесі проходить серія дводенних тренінгів «Консультування та тестування на ВІЛ з використанням швидких тестів» для сімейних лікарів і медичних сестер. Навчальні заходи проводяться в рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», який реалізується Одеським благодійним фондом «Дорога до Дому» та Одеською міською радою за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії». Розширення доступу до консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію на рівні первинної ланки є сьогодні головним інструментом в досягненні стратегічної мети: до 2020 року 90% людей, що живуть з ВІЛ, повинні знати про свій статус. Знання свого ВІЛ статусу, в свою чергу, забезпечить доступ пацієнтів до отримання послуг профілактики та лікування. 

02

В період з 20 лютого по 6 березня відбудеться п’ять дводенних тренінгів, під час яких учасники дізнаються про ситуацію з розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу у світі і в Україні, ознайомляться із законодавчою базою у сфері ВІЛ, навчатимуться вести обов’язкову медичну документацію, отримують необхідні знання та навички з методики до і післятестового консультування і, звичайно ж, зможуть отримати практичні навики з діагностики на ВІЛ за допомогою швидких тестів.

Тренінги для медсестер і сімейних лікарів з Одеси проводять досвідчені тренери Валентина Лукіяненко, Оксана Терещенко та Ліана Ковтунович.

09

«Tестування на ВІЛ-інфекцію необхідно впровадити у всіх амбулаторіях Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Такий підхід забезпечить доступність послуги для пацієнтів, буде сприяти  розширенню охоплення тестуванням, що дозволить взяти під контроль епідемію ВІЛ-інфекції в Україні. Крім того, консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію швидкими тестами буде входити в перелік безкоштовних послуг для населення в установах первинної медичної допомоги», – розповіла Ліана Ковтунович, тренер, завідуюча відділенням Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

«Ця серія тренінгів є одним із важливих кроків на шляху до запуску нової послуги – консультування і тестування на ВІЛ в усіх ЦПМСП міста Одеси. Вже влітку 2018 року медичні співробітники, які пройшли тренінги, зможуть застосовувати консультування і тестування на своїх робочих місцях, а жителі міста зможуть безкоштовно дізнатися свій статус», – пояснила Валентина Лукіяненко, тренер, лікар вищої категорії Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

014

Нагадаємо, що в рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію за допомоги швидких тестів впроваджено у двох Центрах первинної медико-соціальної допомоги м. Одеси. До кінця червня 2018 року планується впровадити дану послугу у всіх ЦПМСП міста. У березні також відбудеться тренінг з організації супервізії послуги консультування і тестування на ВІЛ, в результаті якого буде підготовлено 25 сімейних лікарів. Надалі вони зможуть не тільки відслідковувати якість надання послуги в амбулаторіях, але і ділитися отриманими знаннями, розширюючи практику тестування на ВІЛ.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.