Реалізація пілотів «Сталість ВІЛ-послуг» поширюється районами Миколаївської і Херсонської областей

president_gov_ua_id17667_650x410_650x410

У березні 2018 року Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» запускає нові регіональні проекти «Поширення успішного досвіду пілотів «Сталість ВІЛ-послуг» у Херсонській і Миколаївській областях.Це є логічним подовженням набутого досвіду протягом 2016-2017 років щодо побудови сталої моделі надання ВІЛ-послуг у місті Херсоні та місті Первомайську і Первомайському районі Миколаївської області.

Старт реалізації нових проектів розпочався із укладання меморандумів про співробітництво між:

  • Департаментом охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації, Білозерською райдержадміністрацією, Білозерською селищною ОТГ та громадською  організацією «Асоціація 21 століття»;
  • Управлінням охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації, Вознесенською міською радою та БО “Миколаївський обласний фонд “Здорова нація“.

Підписанти меморандуму мають на меті разом працювати протягом 2018 року над зміцненням системи охорони здоров’я  шляхом побудови сталої моделі надання життєво важливих послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ. Крім того, планується технічна допомога щодо імплементації ВІЛ-послуг  у Білозерському районі Херсонської області та місті Вознесенську Миколаївської області.

«До поширення та впровадження в Херсонській області та Білозерському районі пропонується набутий протягом 2016-2017 років досвід з питань запровадження консультування і тестування на ВІЛ двома швидкими тестами на первинному рівні медичної допомоги, децентралізація лікування АРТ та інших ВІЛ-послуг у місті Херсоні. Інструментами поширення досвіду буде навчання головних лікарів закладів охорони здоров’я усіх районів, представлення розробленої документації щодо моделей  надання ВІЛ-послуг   та технічна допомога у запровадженні цих послуг у Білозерському районі», – відзначив виконавчий директор ХМГО «Асоціація 21 століття» Ярослав Зятюк.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Ліни Бондаревої, поширення позитивного досвіду сприятиме наближенню показників Херсонської області до стратегічних цілей 90-90-90.

Бондарева

Торжинська Л.М. – секретар Вознесенської міської ради Миколаївської області схвально відгукнулась про результати пілоту на Первомайщині: «Ми відкриті до всього нового, а тим більше до того, що стосується реформ в галузі медицини.  Лише рухаючись уперед можна забезпечити краще майбутнє для громади нашого міста та побудувати сталу систему надання медичних і соціальних послуг у сфері протидії ВІЛ. Сподіваємося на плідні результати».

Безымянный

Довідка. Пілоти «Сталість ВІЛ-послуг» у рамках проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» реалізовані у окремих містах і районах 7 областей України та завершені наприкінці 2017 року. Найкращі практики пілотів рекомендовані до поширення  серед усіх районів  областей. Результати впровадження пілотних проектів у Миколаївській та Херсонській областях.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.