Школа адвокації: жінки, які живуть з наркозалежністю, навчалися бути лідерками та боротися з порушеннями прав людини  

главная

 

26–28 березня Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» спільно з БФ «Надія та довіра»  провів Школу адвокації «Участь спільноти у представництві своїх інтересів та забезпеченні сталої відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу». 

20 лідерок спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю (ЖЖН), пройшли Школу адвокації та отримали сертифікати про успішне завершення навчання. Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» працює в напрямку подолання стигми та дискримінації щодо ЛЖВ та груп ризику (ЛВІН, працівники секс-бізнесу та ЛГБТІ) та звертає увагу на гендерні аспекти при плануванні програм з ВІЛ. Відтак, тренінг проводився з метою посилення потенціалу та формування лідерських навичок представників спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю.

«Цільовою аудиторією Школи адвокації було обрано жінок, які живуть з наркозалежністю, оскільки саме ця група, окрім наркозалежності, має низку інших проблем, серед яких брак доступу до сфери охорони здоров’я, особливо репродуктивного, та високий рівень гендерного насильства. Все це робить цю групу ще більш уразливою до інфікування ВІЛ. Власне, для подолання наявних перешкод було вирішено запропонувати тренінг, який охопив комплекс питань щодо захисту інтересів групи та документування порушень прав людини», – підкреслила Марія Маковецька, старша радниця з питань адвокації та розбудови партнерства Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Упродовж навчання учасниці ознайомилися з провідними принципами Глобального фонду щодо відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу та  обговорили, яким чином сьогодні можна забезпечити участь спільнот у протидії епідемії. В ході обговорення було сформульовано перелік проблем спільноти, які можна вирішити через існуючі координаційно-дорадчі механізми на місцевому та національному рівнях. Окрім того, учасниці проаналізували, що таке концепція прав людини, як документувати порушення цих прав, як впливає зовнішня та внутрішня стигма на спільноту загалом та які існують шляхи адвокації прав задля посилення спроможності спільноти ЖЖН в Україні.

29663835_10156040205540491_2018492819_n

Тренерами Школи було запрошено представників партнерських недержавних організацій – БФ «Надія та довіра» і правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ».

«Мобілізація та посилення спроможності жінок, які живуть з наркозалежністю, відбувається на кількох рівнях. По-перше, це підтримка самих активісток, жінок, які незважаючи на множинну дискримінацію, важку стигматизацію і (зазвичай) досвід насильства, обрали активну громадянську позицію і допомагають іншим жінкам. По-друге, це вплив активісток на врахування потреб жінок при прийнятті рішень на місцевому  рівні. Крім того, це підвищення значущості голосу жінок як у спільноті людей, які живуть з наркозалежністю, так і в суспільстві. Якщо ми говоримо про гендерно-чутливі послуги при впровадженні програм зменшення шкоди або протидії гендерно зумовленому насильству, ми повинні залучати до участі найуразливіші групи», – сказала Галина Корнієнко, менеджерка з адвокації БФ «Надія та довіра».

«Як ЛГБТ-правозахисниця, я бачу набагато глибше укорінену стигму відносно людей з наркозалежністю та дискримінації, яку вона породжує, ніж щодо інших дискримінованих груп населення. Жінки, які взяли на себе цю важку роль лідерства та зміни суспільної думки відносно наркозалежності, викликають у мене справжнє захоплення та неабияку повагу. Я дуже ціную досвід, коли, навчаючи, ти сама можеш набувати впевненості, шляхетності намірів, рішучості і прагнення до змін. Солідарність у боротьбі за рівні права для всіх єдиний дієвий важіль впливу, який я бачу на сьогоднішній день. Сподіваюся, що наша співпраця матиме продовження», – сказала експертка правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ».

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.