Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» опублікував результати дослідження «Капітаційна ставка в Україні на 2018 рік»

Безымянный

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» оприлюднив результати дослідження «Капітаційна ставка в Україні на 2018 рік». Розрахунок рівня капітаційної ставки та підготовку відповідної публікації радники Проекту Максим Дуда та Наталія Коваленко здійснили спільно з міжнародними експертами у сфері впровадження новітніх механізмів фінансування охорони здоров’я – Санджит Пурі та Ліжія Ґуо.

Починаючи з 1 липня 2018 року Україна перейде до капітаційної системи оплати послуг первинної медичної допомоги (на основі щорічної фіксованої плати із розрахунку на одного пацієнта).

Для визначення реального розміру капітаційної ставки на 2018 рік, Проект, спільно з Київською школою економіки, провів збір даних у 100 закладах первинної медичної допомоги у 10 регіонах України. Зібрані дані включали бюджетні показники діяльності надавачів ПМД, дані щодо статево-вікової структури населення, кількості та структури персоналу надавача ПМД, споживання послуги ПМД за їх видами (амбулаторний прийом, відвідування пацієнта вдома) та для різних груп (діти, дорослі).

Методичні підходи, які використовувалися для обрахунку капітаційної ставки на 2018 рік, базувалися на кращих методах актуарного розрахунку (Товариство актуаріїв Північної Америки та Американська Академія актуаріїв) та включали наступні етапи:

  1. Прогнозування обсягу споживання послуг із розрахунку на одного пацієнта за рік.
  2. Прогнозування вартості кожного відвідування/прийому.
  3. Визначення розміру капітаційної ставки.

Підготовлена за результатами проведеного дослідження публікація «Капітаційна ставка в Україні на 2018 рік» включає такі основні розділи:

  • Вступна частина дослідження, технічне завдання та результати;
  • Огляд вхідних даних до розрахунку;
  • Методика визначення розміру капітаційної ставки;
  • Обмеження дослідження та наступні кроки;
  • Аналіз чутливості.

Згідно з результатами дослідження, рекомендований річний розмір капітаційної ставки як плати за послуги первинної медичної допомоги на 2018 рік повинен становити близько 350 гривень.

Завантажити дослідження «Капітаційна ставка в Україні на 2018 рік» можна в розділі РЕСУРСИ.

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.