Медики та керівники районних державних адміністрацій Полтавщини створять умови для подолання епідемії ВІЛ

1

24 квітня у Полтаві завершився дводенний тренінг “Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні” у рамках впровадження проекту USAID  “Реформа ВІЛ-послуг у дії”.Мета заходу – підвищення управлінського потенціалу керівників адміністративних територій,  органів та закладів охорони здоров’я в умовах реформування системи охорони здоров’я.

Учасниками заходу стали керівники закладів охорони здоров’я, зокрема центрів первинної медико-санітарної допомоги, закладів вторинної ланки та заступники голів районних державних адміністрацій, які  відповідальні за сферу охорони здоров’я у 8 районах Полтавської області.

2

“У ході тренінгу учасники дізналися яким чином забезпечення сталості послуг ВІЛ пов’язане з поточною медичною реформою, як будуть оплачуватися ці послуги та залучатися цільові групи населення на районному рівні. Децентралізація та інтеграція ВІЛ-послуг наблизить нас до зменшення кількості нових випадків інфікування ВІЛ”, – розповідає Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО “Світло надії”.

З огляду на реформу системи охорони здоров’я у пілотних регіонах, а саме у місті Полтаві, Полтавському районі та місті Кременчук, за два роки реалізації проекту було здійснено ряд кроків, що йдуть в ногу з процесом реформування: децентралізація послуг КіТ, АРТ та ЗПТ, можливість отримання всіх послуг в «єдиному вікні».

“Учасники тренінгу вже розуміють, що наближення ВІЛ-послуг потрібно проводити на місцях. Інтеграція послуг ВІЛ-інфекції на районному рівні дуже важлива, адже проведення експрес-тестування у закладах первинної медичної допомоги дасть раннє виявлення хвороби зменшить поширення захворюваності серед населення“, – коментує Оксана Квачова, головний спеціаліст з лікувальної роботи Управління охорони здоров’я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

3

“Тепер керівники закладів районних рад та закладів охорони здоров’я знають, що лікування та профілактика ВІЛ/СНІДу стосується всього населення, а не  лише Центрів боротьби зі СНІДом! Шляхом перерозподілу медичної допомоги ЛЖВ, децентралізації та інтеграції ВІЛ-послуг на територіях, ми зможемо подолати епідемію ВІЛ в Україні”, – коментує Ірина Тютюнник, завідувач відділу моніторингу і оцінки виконання програмних заходів щодо протидії ВІЛ-інфекції Полтавського обласного центру боротьби зі СНІДом.

Довідка. Тренінги проведено в рамках реалізації проекту «Поширення успішного досвіду пілотних проектів «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який впроваджує Благодійна організація “Світло надії”  за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

 

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.