12 семінарів від сімейних лікарів Балтського Центру та 3600 підписаних декларацій  –  в Балті пройшов Ярмарок Сімейного Здоров’я

DSCN6405

В Балті пройшов Ярмарок Сімейного Здоров’я, присвячений профілактиці здоров’я всієї родини та вибору власного сімейного лікаря. 
21 квітня в суботу у Балтському Центі  первинної медико-санітарної допомоги відбувся Ярмарок Сімейного Здоров’я. В рамках Ярмарку сімейні лікарі Центру провели низку інформаційних семінарів присвячених таким поширеним хворобам, як серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма, рак легенів, шийки матки та молочної залози. Доступною, простою мовою людям розповідали про профілактику здоров’я, спадкові захворювання та їх попередження, особливості поведінки та образу життя, послуги сімейних лікарів, які можна безкоштовно отримати у закладах Балтського Центру первинної допомоги.

Безымянный

Крім того для відвідувачів Ярмарку була організована Школа материнства, окремі семінари з вакцинації та урядової програми «Доступні ліки». Головний лікар Центру Роман Колонтай розповів, як організована робота Центру, які безкоштовні медичні послуги доступні для людей. Для гостей Ярмарку, які прийшли з дітьми, були організовані дитячі майстер-класи, де малеча весело проводила час, поки батьки  спілкувались з сімейними лікарями.

DSCN6412

«Здоров’я – це найцінніший скарб, який має людина. Професійна робота  сімейних лікарів є ключем до здоров’я нашої громади.  Адже саме сімейний лікар повинен працювати над профілактикою захворювань всієї родини. Головні герої нашої Ярмарки це лікарі, які в рамках медичної реформи міняються, стають більш професійними та ближчими до своїх пацієнтів», – ділиться враженнями міський голова Балтської громади Мазур Сергій Сергійович.

Ярмарок відбувся в оновленому будинку Балтського Центру  первинної медико-санітарної допомоги. Місцева влада інвестувала власні кошти в ремонт, техничне оснащення та комп’ютеризацію закладу. Багато було зроблено задля створення сервісу, який повнястю орієнтовано на потреби людей.

В рамках Ярмарки кожен відвідувач, який ще не підписав декларацію з сімейним лікарем, мав таку нагоду. На момент початку ярмарки 3600 пацієнтів балтської громади вже обрали свого сімейного лікаря та підписали з ним декларацію. Під час самої ярмарки було підписано ще 136 декларацій. Наймолодшому пацієнту , який вже має свого сімейного лікаря – 1,5 тижні, найстаршому – 95 років.

DSCN6394

«Зміни, які сьогодні відбуваються в медицині і Балтському Центрі первинної допомоги зокрема, забезпечують доступ людям до якісної медичної допомоги 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Сьогодні наші пацієнти можуть записатися до лікаря за телефоном колл-центру та потрапити на прийом без черг. Працює Черговий кабінет. Забезпечені лабораторні дослідження та медичні послуги згідно наказу Міністерства охорони здоров’я в рамках медичної реформи», – розповідає  Керівник відділу охорони здоров’я Балтської міської ради Чорний Станіслав Іванович. «Лікарі Центру працюють з  медичною інформаційною системою за комп’ютерами, що значно пришвидшує їх роботу. Намагаємось максимально поширювати інформацію про лікарів та безкоштовні послуги центру  серед пацієнтів. На Ярмарку наші громадяни мали можливість поспілкуватися майже з кожним лікарем і отримати цінну інформацію щодо власного здоров’я».

DSCN6414

Ярмарок було організовано за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», компонент підтримки медичної реформи. Проект надавав технічну підтримку Балтському Центру первинної медико-санітарної допомоги на етапі створення комунального неприбуткового підприємства, фінансового планування, планування кадрів, юридичного та інформаційного супроводу.

DSCN6420

Керівник Проекту Ната Аваліані відвідала Ярмарок та підкреслила:  «Успіх медичної реформи та покращення медичних послуг  для населення це результат комплексного підходу з боку органів місцевого управління. Від організації роботи за новими правилами до налагодження комунікації з пацієнтами. Ми завжди готові допомагати, але без волі і бажання місцевої  громади змінюватись на краще, це було б неможливо. Тому ми щиро вдячні і по-справжньому захоплюємось керівництвом Балтської громади, яка дуже багато робить в цьому напрямку. Ярмарка Сімейного Здоров’я є яскравим прикладом відкритості до змін та професійної комунікації між сімейними лікарями та пацієнтами».

 

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.