У Черкасах  вивчали механізми бюджетного фінансування послуг, які надають неурядові організації сфери ВІЛ/СНІД

Безымянный

25-26 квітня у Черкасах відбувся тренінг на тему «Організація надання соціальних послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за рахунок бюджетних коштів». Участь у навчанні взяли представники структурних підрозділів районних державних адміністрацій та міськвиконкомів з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, об’єднаних територіальних громад, інших управлінь і закладів м.Черкаси, м.Сміла, м.Ватутіне Черкаського та Тальнівського районів, а також представники неурядових організацій, залучені до надання соціальних послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Захід відбувся у межах проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області», за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

IMG_9782

«У час, коли міжнародні донорські організації скорочують своє фінансування, забезпечення безперервного надання послуг з ВІЛ може бути під загрозою, відтак важливо диференціювати способи фінансування послуг з ВІЛ та забезпечити реалізацію першочергових заходів за кошти місцевих бюджетів», – зазначила Марія Маковецька, старший радник з питань адвокації та розбудови партнерства Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

Під час тренінгу учасники дізналися про успішний досвід впровадження соціального замовлення за сприяння БО «Від серця до серця» у м.Канів та Канівському районі. Також були представлені практики організації та надання соціальних послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції, розглянуті основи законодавства щодо різних механізмів закупівлі соціальних послуг, головні етапи та складові цього процесу.

IMG_9789

«Багато країн співпрацюють з громадськими організаціями і фінансують з державного бюджету саме ті послуги, які надають неурядові структури. У такій співпраці існує кілька переваг: це вигідно і дешевше для держави, адже не потрібно тримати штат працівників, які б надавали послуги вузькій категорії громадян. Це ефективніше, тому що часто неурядові організації надають якісніші послуги, ніж державні установи чи заклади, адже, наприклад, у сфері ВІЛ можуть працювати за принципом «рівний-рівному», чого не можуть робити державні структури.

Тому фінансування за бюджетні кошти неурядових організацій, які надають соціальні послуги, – це перший крок для того, щоб зберегти ці послуги, щоб вони були сталими і залишити їх для тих цільових груп, які не отримують такі послуги у державних структурах.

На тренінгах ми вчимо представників державних структур, що така співпраця із неурядовим сектором можлива і вона відповідає українському законодавству. Ми аналізуємо успішні прецеденти й таким чином зменшуємо кількість песимістів та критиків», – коментує Алла Калініна, тренерка та експертка проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області».

 

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.