12 – 16 березня 2018 року у Києві відбувся тренінг для тренерів

DSCN5821

Фахівцями проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» було розроблено тренінговий модуль, презентований  на тренінгу для тренерів «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні».

Протягом останніх 2-х років фахівці проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» разом із партнерами вроваджували пілотні проекти у 17 адміністративних територіях 7 регіонів України з метою забезпечення сталості надання ВІЛ-послуг. Набутий успішний досвід реалізації пілотних проектів вплинув на рішення державних адміністрацій Дніпропетровської, Полтавської, Миколаївської, Одеської, Херсонської, Черкаської областей та Київської міської держадміністрації щодо їх розповсюдження на всіх територіях обраних регіонів. Задля цього 27 учасників з числа керівників медичної галузі приїхали до Києва з метою підвищення свого управлінського потенціалу та отримання необхідних знань, які в подальшому допоможуть їм запроваджувати зміни.

DSCN5890

На тренінгу учасники отримали ґрунтовні знання щодо:

  • реформування системи охорони здоров’я та сучасних засад організації надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим;
  • методології підготовки ситуаційного аналізу щодо стану відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції та визначення потреби у ВІЛ-послугах;
  • механізму та джерел фінансування ВІЛ-послуг, в тому числі в рамках реформування фінансування системи охорони здоров’я;
  • впровадження послуги тестування на ВІЛ за ініціативи медичного працівника із застосуванням двох швидких тестів та інструменту для розрахунку потреби у швидких тестах;
  • перерозподілу обсягів медичної допомоги ЛЖВ, децентралізації та інтеграції ВІЛ-послуг;
  • розширення програм замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) та впровадження її співфінансування;
  • інструменту для розрахунку вартості ВІЛ-послуг;
  • формування спроможного кадрового потенціалу.

DSCN5894

Також впродовж тренінгу всі присутні мали можливість поділитися власним  досвідом впровадження пілотних проектів на місцях, зокрема напрацьованими нормативними документами – організаційними наказами, маршрутами пацієнта, прикладами змін до положень закладів охорони здоров’я та їх структурних підрозділів, функціональних обов’язків медичних працівників тощо.

DSCN5974

Надалі випускники тренінгу планують провести біля 30 тренінгів у 7 регіонах України, в яких візьмуть участь заступники міських голів та голів районних державних адміністрації, які здійснюють повноваження виконавчого органу у галузі охорони здоров’я, керівники органів охорони здоров’я міських рад та керівники закладів охорони здоров’я, зокрема центрів первинної  медичної допомоги.

Ми впевнені, що завдяки цьому місцева влада матиме необхідні інструменти для того, щоб під час реформування медичної галузі подолати всі організаційні бар’єри та зробити медичну допомогу для пацієнтів з ВІЛ більш доступною та ефективною.

 

 

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.