У Миколаєві розповіли, як створити стійку модель надання ВІЛ послуг на місцевому рівні

20180517_124031

У місті Миколаєві 14-15 та 17-18 травня відбулися тренінги на тему “Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні”. Серед присутніх були головні лікарі та заступники закладів охорони здоров’я Миколаївської області.Тренінги проводилися з метою надання структурованої інформацію і отримання знань щодо організації надання ВІЛ-послуг на 1-му рівні надання медичної допомоги.
Учасники заходів мали можливість почути про основні аспекти медичної реформи та стан її запровадження у Миколаївській області. Досвідом успішного впровадження пілотного проекту “Сталість ВІЛ послуг” у м. Первомайську і Первомайському районі ділилися Римар Петро Іванович, обласний нарколог, в.о. головного лікаря обласної клінічної лікарні та Бондарєва Інна Миколаївна, заступник головного лікаря Первомайської ЦРЛ.

Під час збору очікувань з’ясувалась потреба учасників в інформації щодо майбутнього стану 1-го рівня надання медичної допомоги після реформування, налагодження процесу обстеження на ВІЛ двома швидкими тестами, різновидів швидких тестів, методів ранньої діагностики і профілактики ВІЛ-інфекції, ведення пацієнта з ВІЛ, у т.ч. дітей/підлітків.

20180517_160624

Учасники тренінгів брали активну участь у практичних вправах: намагалися діагностувати стан епідемії ВІЛ-інфекції на прикладі районів, розробляли маршрут пацієнта при обстеженні на ВІЛ двома швидкими тестами на 1-му рівні надання медичної допомоги. Також вони вивчали можливості інтеграції додаткових медичних послуг, у т.ч. в сфері ВІЛ/СНІД, на 1-й рівень надання медичної допомоги, переваги і недоліки інтеграції додаткових послуг як для пацієнта, так і для ЦПМД/АЗПСМ. Висновком стали слова Сорокіної Інни Андріївни, в.о. головного лікаря Доманівського районного ЦПМСД: «Інтеграції бути, тому що пацієнту так вигідніше – скорочуються його часові і фінансові витрати. Покращується якість медичної допомоги, вона стає максимально наближеною до наших пацієнтів».

20180517_093427
«Дуже якісний, корисний роздатковий матеріал. Все структуровано і детально прописано. Плануємо використовувати приклади – зразки документів, отримані під час тренінгу. Чекаємо на електронний варіант» – саме так відгукнувся Соколов Віталій Федорович, головний лікар Казанківського районного ЦПМСД.

За результатами всіх сесій наприкінці тренінгів учасники формували план дій. Так були визначені алгоритм дій, послідовність кроків щодо налагодження системи обстеження на ВІЛ двома швидкими тестами на 1-му рівні надання медичної допомоги.
Організатором заходу виступила БОМОФ «Здорова нація» в особі голови Бабич Тетяни в рамках проекту “Поширення успішного досвіду пілотного проекту “Сталість ВІЛ-послуг у Миколаївській області” за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.