У Черкасах та Одесі навчали медиків, як забезпечити сталі послуги для ВІЛ-інфікованих

IMG_0265

22-23 травня керівники закладів охорони здоров’я Черкас та Одеси відвідали дводенні тренінги на тему  «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні».Упродовж двох днів медики розбиралися, як в умовах реформи медичної галузі, зберегти та розширити програми ЗПТ, інтегрувати надання ВІЛ-послуг у закладах охорони здоров’я та залучити на це кошти місцевих бюджетів.

Безымянный

Заходи відбулися у межах поширення успішного досвіду пілотних проектів «Сталість ВІЛ-послуг» у Черкаській та Одеській областях за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

«Нині ми маємо статистику, що у місті Черкаси перебуває 30% ВІЛ-інфікованих людей від загальної кількості в області. Тобто навантаження на медичну галузь Черкас – найбільша. Фактично протягом навчання ми формуємо думку керівництва лікувальних закладів стосовно процесів реформування медичних закладів задля подолання ВІЛ-інфекції, участі лікувальних закладів різних рівнів у наданні медичної допомоги саме для ВІЛ-інфікованих», – зазначає Ірина Білоус, тренерка, заступниця головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом»

Безымянный

Упродовж навчання присутні обговорили як забезпечити сталість надання послугу сфері ВІЛ, зокрема такими механізмами також є введення до штату медичних закладів соціальних працівників і залучення неурядових організацій для надання послуг вразливим категоріям громадян, зокрема – здійснення соціального супроводу.

«Сьогодні велику частину допомоги для боротьби у сфері ВІЛ дають міжнародні організації, але через певний час ці донори підуть з країни. І дуже важливо, щоб держава на регіональному рівні розуміла, що потрібно виділяти кошти на цю сферу. Для цього нам потрібно формувати думку керівництва і лікувальних закладів, і адміністрації, і органів влади, власне всіх людей, які ухвалюють рішення», – наголосила Ірина Білоус.

IMG_0242

Олександр Недужко, тренер і консультант пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» в Одеській області  з питань консультування і тестування на ВІЛ зазначив, учасники тренінгу мали багато питань щодо реформування системи охорони здоров’я і ролі центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) в цьому процесі, у тому числі у зв’язку з наданням послуг для людей, які живуть з ВІЛ: «Є багато питань: щодо забезпечення тестовими системами, їх вартістю, з підготовки персоналу та багато іншого. Під час роботи в групах, кожна ЦПМСД визначила для себе приблизний план вирішення цих питань, виходячи з реальної ситуації на кожній території ». Також Олександр зауважив, що було дуже важливо розвіяти існуючі міфи про ВІЛ-інфекції та додав, що учасники заходу жвавообговорювали  питання, порушены на тренінгу: «Наприклад  всі розуміють, що проблему забезпечення тестування на рівні первинної ланки потрібно вирішувати. Тепер питання тільки як це зробити, витративши мінімальні ресурси і зробивши це дійсно правильно, на досить високому рівні якості».

Model_okazanya_uslyg1

«Мені, як людині новій, яка стикається з цією проблемою, було цікаво відвідати тренінг, бо я для себе, як мінімум, розставив пріоритети, який рівень надання медичної допомоги чим займається. Уяснив стратегію розвитку у сфері надання послуг ВІЛ-інфікованих, і що для цього треба робити для новоствореної установи. Для того, щоб запобігти поширенню епідемії потрібно лише бажання і такі тренінги мотивують і вчать правильно розподіляти ресурс, – коментує учасник заходу Владислав Свириденко, директор комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка».

IMG_0250

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.