У Миколаєві пройшли тренінги для представників закладів охорони здоров’я

Безымянный

У місті Миколаєві протягом 04-08.06.2018 р. відбулися два тренінги з теми “Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні”. Серед присутніх – головні лікарі, заступники закладів охорони здоров’я Миколаївської області, лікарі загальної практики – сімейної медицини.

Метою заходу було надати структуровану інформацію і сформувати навички щодо організації надання ВІЛ-послуг на першому рівні надання медичної допомоги.

вправа

Учасники заходів мали можливість почути про основні аспекти медичної реформи, стан її запровадження у Миколаївській області. Жвавий початок тренінгу зазначив, що тема є цікавою на сьогодні. Під час збору очікувань з’ясувалась потреба учасників в інформації щодо майбутнього стану першого рівня надання медичної допомоги після реформування, налагодження процесу обстеження на ВІЛ двома швидкими тестами, різновидів швидких тестів, методів ранньої діагностики і профілактики ВІЛ-інфекції, ведення пацієнта з ВІЛ, в т.ч. дітей/підлітків. Учасники тренінгу брали активну участь у практичних вправах: намагалися діагностувати стан епідемії ВІЛ-інфекції на прикладі районів, розробляли маршрут пацієнта при обстеженні на ВІЛ двома швидкими тестами на першому рівні надання медичної допомоги. Вивчали можливості інтеграції додаткових медичних послуг, у т.ч. в сфері ВІЛ/СНІД, на перший рівень надання медичної допомоги, переваги і недоліки інтеграції додаткових послуг як для пацієнта, так і для ЦПМД/АЗПСМ. За результатами всіх сесій наприкінці тренінгів учасники формували план дій.

20180605_111229

Так були визначені алгоритм дій, послідовність кроків щодо налагодження системи обстеження на ВІЛ двома швидкими тестами на першому рівні надання медичної допомоги. Досвідом успішного впровадження пілоту в м. Первомайськ і Первомайському районі ділилися Черненко Оксана Іванівна, заступник начальника Управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА, і Бондарєва Інна Миколаївна, заступник головного лікаря Первомайської ЦРЛ.

Організатором заходу виступила БОМОФ «Здорова нація» в особі голови Бабич Тетяни в рамках проекту “Поширення успішного досвіду пілотного проекту “Сталість ВІЛ-послуг у Миколаївській області” за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.