У місті Одеса відтепер сімейні лікарі надають нову послугу – консультування і тестування на ВІЛ

Безымянный2

З початку липня у всіх центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) міста Одеси стане доступною нова послуга – консультування і тестування на ВІЛ за допомогою двох швидких тестів.Впровадження цієї послуги стало можливим завдяки реалізації пілоту «Сталість ВІЛ-послуг» у місті Одесі, який виконувався протягом 2017 -2018 років  БФ «Шлях до Дому» спільно з міськвиконком та за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

З метою забезпечення консультування і тестування на ВІЛ на рівні первинної медичної допомоги:

  • розроблено і затверджено маршрути пацієнтів з виявлення ВІЛ та перенаправлення на безкоштовне лікування АРТ до інших закладів медичної допомоги;
  • навчено сімейних лікарів і медичних сестер проведенню консультування і тестування на ВІЛ;
  • створено умови для надання послуги шляхом оснащення кабінетів сімейного лікаря;
  • забезпечено сімейних лікарів документацією для ведення первинного обліку пацієнтів;
  • здійснено розрахунок потреб міста у швидких тестах;
  • забезпечено закупівлю швидких тестів двох виробників за рахунок місцевого бюджету.

Безымянный3

Наталя Кіценко, керівник пілоту «Сталість ВІЛ-послуг» розповіла, що консультування і тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів розпочато ще у 2017 році: «Восени минулого року послуга почала  надаватися у ЦПМСД № 5 і № 18. За період жовтень 2017 року – травень 2018 року виявлено ВІЛ-інфекцію у 25 пацієнтів, які на сьогодні вже безкоштовно отримують необхідне лікування .

Після вивчення результатів пілотування послуги у цих двох ЦПМСД, було вирішено  поширити досвід на всі інші заклади первинного рівня медичної допомоги».

 «Раніше ми використовували для виявлення ВІЛ метод імуноферментного аналізу і втрачали до 50% пацієнтів під час встановлення діагнозу і доведення до лікування (процедура встановлення діагнозу займала до 10 діб).  Завдяки пілоту «Сталість Віл послуг» ми запровадили виявлення ВІЛ швидкими тестами, що забезпечило встановлення діагнозу протягом 15 хвилин. Цей новий спосіб надання послуги наближує нас до досягнення стратегічної мети: до 2020 року 90% людей, що живуть з ВІЛ, мають знати про свій статус. Хочу підкреслити, що Проект USAID «Реформа ВІЛ послуг у дії» зайняв важливу нишу у впровадженні стратегії  FAST TRACK CITY » – зазначив Олександр Бабенко, заступник головного лікаря Одеського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Впровадження послуги консультування і тестування на ВІЛ у всіх ЦПМСД міста Одеси завершує пілот «Сталість ВІЛ-послуг», який ставив це за кінцеву мету. Підбиття підсумків пілоту і анонсування нової послуги відбулося під час прес-конференції 27 червня 2018 року

 

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.