Послуга з обстеження на ВІЛ стала доступнішою в Миколаївській області

фото_стаття1

На базі КНП Вознесенського міського ЦПМСД 59 медичних працівників обстежили один одного на ВІЛ-інфекцію за допомогою швидких тестів, спробували заповнити обліково-звітну документацію, яка супроводжує процес консультування і тестування. Разом з практичною роботою Матвієнко Сергій Олександрович, заступник головного лікаря з медичної частини Миколаївського обласного центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг, відповів на актуальні для сімейних лікарів/медсестер питання: чи може результат тестування швидким тестом людини з ВІЛ-статусом на лікуванні АРТ бути негативним? В яких випадках можуть бути ложнопозитивні результати тестування швидкими тестами? Особливо жваво обговорювали: Чи повинен пацієнт з ВІЛ інформувати про свій статус сімейного лікаря чи сімейну медсестру? Звісно, це б значно полегшило лікарю ведення такого пацієнта.

«Дуже добре спробувати власноруч зробити хоч раз, ніж почути чи побачити багато разів. Трохи незрозумілий для мене був скарифікатор та піпетка, добре, що розповіли і показали, як ними працювати. Виявилося, з ними зручніше і безпечніше. Думаю, з практичним досвідом буде і краще, і швидше.» – зауважила сімейний лікар Саласина Ольга Вікторівна (АЗПСМ смт. Арбузинка, Арбузинський районний ЦПМСД). Особистий досвід допоможе працювати якісніше й сімейному лікарю Мануйлову Максиму Олександровичу (АЗПСМ №2, КНП Вознесенський міський ЦПМСД),: «Незабутніми були хвилини (аж 15) очікування результату тестування. Хоч і розумієш, що він має бути негативним, а все одно хвилюєшся. Тепер мені легше зрозуміти й підтримати мого пацієнта, який також буде чекати.».

Саме так в м. Вознесенську протягом 21-22.06.2018 р. відбулися три тренінги-практикуми з теми “Основи консультування і тестування на ВІЛ швидкими тестами”. Серед учасників – медичні працівники закладів первинної медичної допомоги м. Вознесенська, Арбузинського і Доманівського районів Миколаївської області. Метою заходу було надати необхідні знання з до-тестового та після-тестового консультування, пов’язаного з ВІЛ, і обстеження на ВІЛ-інфекцію за допомогою 2-х швидких тестів, а також сформувати практичні навики щодо використання швидких тестів при обстеженні пацієнтів на ВІЛ.

Задоволеною залишилася і головний лікар КНП Вознесенського міського ЦПМСД Дяченко Тетяна Василівна, чиї підлеглі пройшли навчання,: «Наразі проведення подібних заходів дозволяє покращити  роботу в закладах первинної медичної допомоги для виявлення ВІЛ-інфекції в уразливих групах населення, а значить зробити свій внесок в зниження захворюваності на ВІЛ/СНІД, а в подальшому і ліквідацію епідемії».

Нагадуємо, організаторами заходів виступили Управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації і БОМОФ «Здорова нація» на виконання Меморандуму про співробітництво від 06.03.2018 р. в рамках проекту “Поширення успішного досвіду пілотного проекту “Сталість ВІЛ-послуг у Миколаївській області” за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

  • Цей веб-сайт був створений завдяки фінансовій підтримці Президентського плану невідкладних заходів, спрямованих на подолання СНІДу (PEPFAR), наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Угоди з проектом «Реформа ВІЛ-послуг у дії» № AID-121-A-13-00007. За зміст цього веб-сайту, який не обов’язково є відображенням поглядів PEPFAR, USAID або Уряду США, відповідає винятково ТОВ «Делойт Консалтінг» та його партнери-виконавці.
Copyright ©2015-2018 Реформа ВІЛ-послуг у дії.